Kombiyi Zamanlayıcı Priz ile Aç Kapa yapmak

endustri4

Üye
Merhaba,

Kombiyi akşam 6'dan gece 12'e kadar çalıştırıyorum. Çok fazla uğraşmadan kombi mesela 4 gibi start alıp ben geldiğimde sıcak olmasını istiyorum. Zamanlayıcı prizle bu iş halledilir gibi gözüküyor. Fakat sorum , kombinin direk enerjisinin kesilmesi problem yaratır mı? Internette pek tavsiye edilmemiş ama sanki uzun süreli kullanım için , pompa donabilir vs denmiş.

Merhaba,

Kombiyi akşam 6'dan gece 12'e kadar çalıştırıyorum. Çok fazla uğraşmadan kombi mesela 4 gibi start alıp ben geldiğimde sıcak olmasını istiyorum. Zamanlayıcı prizle bu iş halledilir gibi gözüküyor. Fakat sorum , kombinin direk enerjisinin kesilmesi problem yaratır mı? Internette pek tavsiye edilmemiş ama sanki uzun süreli kullanım için , pompa donabilir vs denmiş.
Kombinin enerjisiz kalmasini istemiyorsaniz zamanlayici Şebeke girişi yerine zamanlayicinin kuru kontak çıkışı kombinin oda Termostati girişine bağlanabilirsiniz.

Kombinin enerjisiz kalmasini istemiyorsaniz zamanlayici şebeke girişi yerine zamanlayicinin kuru kontak çıkışı kombinin oda Termostati girişine bağlanabilirsiniz.
Aslında çok fazla kombinin içini kurcalamadan halletmek istiyorum.

günde bir kere aç kapa olacaksa sorun olmaz.

https://tr.aliexpress.com/item/1005...-1;8.49;-1;-1@salePrice;USD;search-mainSearch
Bir tane bu cihazdan al,kombinin termostat girişine tak.ister zamanlanmış açma kapama yap,istersen cep telefonundan kendin aç kapa.
Termostat girişine bagladıgınız zaman sıcak su kullanırken bir sorun çıkarmadan(yani kapalı konumda ikende)sıcak su kullanabilirsiniz.
Eger kombinin enerjisini keserseniz,kapalı modda sıcak su kullamazsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri