Kombi termostat

dreawes

Üye
Merhaba,
Demir döküm exacontrol E modülasyonlu oda termostat i aldım. Ayarlayamadım.daha doğrusu anlayamadığım bir kaç nokta var.
1.oda sıcaklığını ayarlayamadım.kitapciginda söylüyor fakat aynısını yapmaya çalıştığımda olmuyor.
2.sorum.10 saniye boyunca ayar tusuna basip 96 ya gel diyor.ayar dugmesine bas ve modülasyonlu 1 modulasyonsuz 0 yap diyor.simdi 0 yaptigimda enterladigimda 2.sekmeye geçiyor ve buraya komut uygulaamıyorum.1 yapıp yeniden enter yaptigimda yine 2.sekmeye geçiyor ve yine ayarlayamiyorum.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Merhaba,
Demir döküm exacontrol E modülasyonlu oda termostat i aldım. Ayarlayamadım.daha doğrusu anlayamadığım bir kaç nokta var.
1.oda sıcaklığını ayarlayamadım.kitapciginda söylüyor fakat aynısını yapmaya çalıştığımda olmuyor.
2.sorum.10 saniye boyunca ayar tusuna basip 96 ya gel diyor.ayar dugmesine bas ve modülasyonlu 1 modulasyonsuz 0 yap diyor.simdi 0 yaptigimda enterladigimda 2.sekmeye geçiyor ve buraya komut uygulaamıyorum.1 yapıp yeniden enter yaptigimda yine 2.sekmeye geçiyor ve yine ayarlayamiyorum.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

selamin alayküm
hayırlı günler ve çalışmalar , öncelikle hayırlı olsun .
bende oda termostat yok , termotatik vana takılı ( bilği sahibi değilim )

önerilerim olabilir termostat hakkında !!!
kullanmış olduğunuz kombini marka ve modeli nedir ?

istenen cevaplar :
1 - kombiniz uyumlu mu ? termostata !!!
KABLOLU ODA TERMOSTAT EXACONTROL E KABLOLU
uyumlu kombiler .NİTROMİX ATROMİX
2 - montajı kim yaptı ? siz yapmış iseniz doğru mu yaptınız ? emin misiniz ?
3 - dış hava sensörünüz var mı ?
4 - foto gösterdi : ayarlama ( dış hava sensör süz '!!! )

http://urunler.demirdokum.com.tr/ge...4873-90bc-6e1923aaafb8/Kullanma-Kilavuzu.aspx

EXACONTROL E.png

Ekli dosyalar

• exacontrol_kilavuz.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
selamin alayküm

istenen cevaplar :

http://urunler.demirdokum.com.tr/ge...4873-90bc-6e1923aaafb8/Kullanma-Kilavuzu.aspx

Ekli dosyayı görüntüle 60320
Kombi nitromix.ba

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kombi nitromix.ba

Kombi nitromix.ba serisi ?
diğer sorulara cevap ? vermeniz
sonuç : foto bilği uygulaması . ( deneme yapmak )
bilği vermeden , sonuca ulaşmak zordur .

Son düzenleme:
selamin alayküm

istenen cevaplar :

Ekli dosyayı görüntüle 60320
merhaba,
kombi : nitromix.
montajı kendim yaptım.
doğru yaptığımı düşünüyorum.çünkü çıkışların hepsini kontrol ettim ve denedim.deneme yanılma ile buldum desem doğrudur.bu en son denememde problem yaşamadım. dış hava sensörüm yok.elimde sadece kombi, termostat var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba,
montajı kendim yaptım.
doğru yaptığımı düşünüyorum.çünkü çıkışların hepsini kontrol ettim ve denedim.deneme yanılma ile buldum desem doğrudur.bu en son denememde problem yaşamadım. dış hava sensörüm yok.elimde sadece kombi, termostat var.

şimdi problem çözüldü demek istediniz herhalde .

Son düzenleme:
s.a bende de aynı cihaz var. şimdi aynı yaptığınız gibi 96 yı seçtiğinizde 1: 0 fabrikasyon bu. siz bunu ayar düğmesiyle 1:1 yapıp ayar düğmesine yine uzun süre basılı tutun. işlem tamamdır. 2: ---- menüsünün gelmesi dış hava sensörü varsa eğer ayar istiyor. zaten sensör olmadığı için herhangi bir şey yapamıyorsunuz. 1 hafta sonra çözdüm olayı bende. modilasyonda daha yüksek verim alabileceğimizi söylüyorlar, bakalım. durum ne olacak.

oda termostat hiç hoşuma gitmedi
artısı eksisi var tabiki sonuç : beklenti ( tasarruf ve konfor ) zor .

sıcaklık hassasiyetinin 0.1 derecelik ( özellikli ) oda termostatının olması gerekir .
sıcaklık hassasiyeti 0.1 derece olan oda termostatında bile konfor zor .
kombi durduğunda tekrar çalışma ortamına gelene kadar 0.1 derece farkı sırasında bile üşümüş oluyorsunuz .

oda termostatının tek faydası kombinin gereksiz çalışmasını durdurması haricinde hiç bir faydasını hissetmedim termostatik vana daha iyi , her oda için ayar .

özel durumlar hariç hiç tavsiye etmem sıcaklık hassasiyeti 0.1 derece bile . ( benim düşüncem )
oda termostatı hakkında bilğiler edinmeden boşuna olmayın .
( oda termostatı özellikleri , kullananlardan tavsiyeler , vs )

sonuç : gaz harcanacak ki konfor olsun .
yüksek derecede termostat ayarı yapılacak
örneğin : istenen konfor derece 22.0 olsun diyelim
23 dereceye ayar yapmalısınız ki 1.0 derece kadar ısı derecesi kaybında konfor bozulmasın ( üşüme yaşanmasın )
diyeceğim bu durumda da konfor yaşanmamış oluyor
23 dereceye hissetme ısısına alışılıyor bu zaman 22.0 derece de az geliyor .

bu da gaz harcamasında artış demektir .
bu durumda tasarruf sorunu .

s.a bende de aynı cihaz var. şimdi aynı yaptığınız gibi 96 yı seçtiğinizde 1: 0 fabrikasyon bu. siz bunu ayar düğmesiyle 1:1 yapıp ayar düğmesine yine uzun süre basılı tutun. işlem tamamdır. 2: ---- menüsünün gelmesi dış hava sensörü varsa eğer ayar istiyor. zaten sensör olmadığı için herhangi bir şey yapamıyorsunuz. 1 hafta sonra çözdüm olayı bende. modilasyonda daha yüksek verim alabileceğimizi söylüyorlar, bakalım. durum ne olacak.

merhaba,
montajı kendim yaptım.

sizin kullanmış olduğunuz demir döküm exacontrol E modülasyonlu oda termostatı sıcaklık hassasiyeti 0.5 derecelik dir

merhaba
sn . @srts71 , sn. @dreawes oda termostatı hakkında deneyimlerinizi buraya yazarmısınız . .!!!
ve diğer oda termostatı kullanan forum üyeleri .

ben yazdım üst yazı . ben tavsiye etmiyorum .
kombinin kullanım amacı nedir ? termostat mantığı .

sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
selamun aleyküm benim bu termostatta gözlemlediğim durumu izah edeyim. 0.5 hassasiyet var. ölçümleri hem termostatın termometresi hemde ayrı bir termometre ile yaptım. ben ısıyı 22.5 dereceye ayarladım, 23 ün altına düşmeden alevliyor cihazı. yani olmasını istediğim sıcaklığın yarım derce altını ayarladığım zaman istediğim sıcaklığa sabitliyor. bu her iki termometreyle gözlemlenmiştir. ayrıca aldığımdan 1 hafta boyunca on/of olarak da kullandım. modülasyon daha mantıklı geldi bana. servis de modülasyonun hem kombi sağlığı açısından hemde peteklerdeki ısı kaybının az olacağından bahsetti. 23 - 23.2 gibi sabit bir ortam ısısı var.

Selamlar Exacontrol E termostat çeşitli kaynaklarda 0.2 hassasiyet olduğunu ifade ediyorlar. Benim kullanım ölçümlerine göre de hemfikirim. 0.5 olayı sadece örneğin 22, 22.5, 23, 23.5 gibi ayar yapılabiliyor. 22.3 veya 23.2 bu şekilde ayarlanamıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri