Kombi için akım koruma prizi mi? Regulatör mü?

Araştırma yapmak ve ürün testlerine bakmak gerek .
Videolar az bilğilendirici .
Elektronikcinin test etmesi ile ( özel cihazlarla )

Bir kaç video izledim çok kararsız kaldım .
Çeşitli firmalar var .
Kaliteli enerji almak istiyorsanız statik Regülatör
Firmalar pek açıklama yapmak istemiyor herhalde .

Kombi için mikro işlemci regülatör var . ( teyit etmek gerekir )

Video izledim ( tanıtım ) iyi gibi duruyor .
Ürünü almış sonrası çıkış voltajı hiç değişmiyor sabit 220 v kafa karıştırıyor . ( videosu var )

Benim regülatör acil araştırma yapmadan almıştım
Bina şantiye elektriği idi , sorunlarımız vardı .
Benim regülatör enerji gidip gelince enerjiyi kontrol etmeden enerjiyi veriyor . ( sorun )
Bir çok firmaların var yorumlarda firmanın ? regülatör sorunlu diyorlar .
Bazı firmaların giriş çıkış voltaj göstergesi yok veya tek
Tepki süreleri hakkında bilğiler yok veya geçiştirici yazı .

SONUÇ : kafa karışıklığı .
Acaba eski TV regülatörleri hala iş görür mü 🤔

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Acaba eski TV regülatörleri hala iş görür mü 🤔

Bence olur ( buluruz eski tv )
ama çalışma değerlerini ve tepki hızını. bilmek iyi olur
Elektrik değişmedi ama kullanilacak ürünlerin parçalar değişti gelişme oldu..
Uyumu ?
Elektronikci arkadaşlar daha iyi bilir.

Antika satış sitelerinde satıp yeni model almak .

ALLAH rahmet eylesin.
Bu konu ile anmış olduk .

y02lg0.jpg

688331263_2 (1).jpg

Son düzenleme:
Birde 110-220 voltaj çeviren buzdolabını felan çalıştırdığımız cihazlar vardı.110 volttan 220 ye geçerken evdeki tüm cihazları direk prize takmayı hayal edemiyordum illa o trafo regülatör takılacak(220 volta geçince televizyonu bir süre daha regülatörle çalıştırdık yanlış hatırlamıyorsam) .Evdeki ampülleri değiştirdik, sanıyorum çok farklı olacak ampül işte ışık verecek ,çocuk aklı işte o zamandan meraklıyım cep feneri ampülleri,bozuk radyolar, piller oyuncaklarım ,elektrikler kesildi trafo yakında, çalışma var gidip baktım uzaktan 3 saat sonra felan geldi elektrik, sonuç hayal kırıklığı aynı ışık aynı televizyon aynı buzdolabı trafosuz sadece, neden 220 neden 110 ,herhalde Ac elektriğe ilk o zamanlar kafayı yormuştum .Bu da eskilerden kalan anım işte , yaşlanınca paylaşmak istedim sizinle.

Ekli dosyalar

• images (6).jpeg
    images (6).jpeg
    12.8 KB · Görüntüleme: 8
Birde 110-220 voltaj çeviren buzdolabını felan çalıştırdığımız cihazlar vardı.110 volttan 220 ye geçerken evdeki tüm cihazları direk prize takmayı hayal edemiyordum illa o trafo regülatör takılacak(220 volta geçince televizyonu bir süre daha regülatörle çalıştırdık yanlış hatırlamıyorsam) .Evdeki ampülleri değiştirdik, sanıyorum çok farklı olacak ampül işte ışık verecek ,çocuk aklı işte o zamandan meraklıyım cep feneri ampülleri,bozuk radyolar, piller oyuncaklarım ,elektrikler kesildi trafo yakında, çalışma var gidip baktım uzaktan 3 saat sonra felan geldi elektrik, sonuç hayal kırıklığı aynı ışık aynı televizyon aynı buzdolabı trafosuz sadece, neden 220 neden 110 ,herhalde Ac elektriğe ilk o zamanlar kafayı yormuştum .Bu da eskilerden kalan anım işte , yaşlanınca paylaşmak istedim sizinle.

Bir zamanların karamürsel amerikan üssü vardı.
O zamanlar amerikalardan geri döndükten verdikleri 110 volt eşyaları rahmetli amcam almış
Birde nereden buldu ise daire için kocaman cihaz ve tam hatırlamıyorum 2. cihaz küçük sadece buzdolabı için olabilir
Kime yaptırdı ise o zamanlar hayal mayel pako şalter gibi anahtarlama tesisat düzeni

Bende o zamanlar dedim elektrik parası iki ödersin , gülü seven dikenine katlanır demişti. .

Bence olur ( buluruz eski tv )
ama çalışma değerlerini ve tepki hızını. bilmek iyi olur
Elektrik değişmedi ama kullanilacak ürünlerin parçalar değişti gelişme oldu..
Uyumu ?
Elektronikci arkadaşlar daha iyi bilir.

Antika satış sitelerinde satıp yeni model almak .

ALLAH rahmet eylesin.
Bu konu ile anmış olduk .

Ekli dosyayı görüntüle 87553

Ekli dosyayı görüntüle 87555
Bit pazarında bir kere denk gelmiştim bu ürüne. İçerisindeki parçalar ve işçilik fevkalede idi.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri