Kombi arizasi

Valla üstadım bu haliyle bile kalorifer 40 a ayarlandığı halde 8 konutluk binada en yuksek fatura bize geliyor. Gün içerisinde herhangi bir müdahalemiz olmuyor açıp kapatma gibi. Dediğimiz gibi gaz ayarını arttırdıklarını düşünemiyorum bile. Bar düşürücü konusu bir alternatif olarak aklımda dursun bakalım pazartesi gelirlerse servis den ne diyecekler . Durumdan sizleri haber derim inşaallah
Teşekkür ederim. Zaten 24 lük kombi çok yakıyor. bizde de aynısı var ne kadar kısarsam kısayım hep fatura aynı geliyor :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Son zamlardan sonra artik gaz görevlisi kapıya fatura değil de incir ağacı koyuyor ocagimiza dikelim diye. Bulunduğum ilde doğalgazın çok bir mazisi yok. İki üç yıllık bir zaman oldu geleli. Endişem servis görevlisi arkadaşların fazla donanım li olmaması

kombinin gaz ayarını düşük tutmuşlar. az yaksın diye. bana kalsa basıncı 2 yada 2.5 bara getiririm. tabi kombinin alt tarafında sizin 4 bar olarak söylediğiniz yer. o kısımda bar basıncını daha da düşürün. en azından yüksek fatura gelmez. Ama bu bizim sıcak su ihtiyacımızı karşılamaz derseniz eğer. tek çare var gaz ayarını yükseltmek gerekir.
Belki şu da olabilir. normalde kombi soğuk suyun akış hızına göre alev gözlerini açıp kapatır. Böyle bir sorun da olabilir.

haklısınız , gaz artışı ısıyı etkilediğinden daha çok derece su verecektir
ama konu sahibi daha önce sorun yoktu diyor .

Son zamlardan sonra artik gaz görevlisi kapıya fatura değil de incir ağacı koyuyor ocagimiza dikelim diye. Bulunduğum ilde doğalgazın çok bir mazisi yok. İki üç yıllık bir zaman oldu geleli. Endişem servis görevlisi arkadaşların fazla donanım li olmaması

birde kalorifer tarafını kapatıp sadece yaz modunda dener misiniz durum nedir .?

Bence de donanım olmadığı için size herşey yolunda diyorlar.
Gaz ölçüm cihazları yoktur büyük ihtimal. onun için de herşey normal diyorlar.

birde kalorifer tarafını kapatıp sadece yaz modunda dener misiniz durum nedir .?
hidroforda balon patlağı genelde çok geç anlaşılır. Binadakiler su aktığı sürece kimseden ses çıkmaz. bunu en çok üst kattaki ev sahipleri hisseder. uzun vadeli bir bozulma olduğu için de bu anlaşılmamış.
Hidroforları iyi bilirim. çok rezilliğini çekmişliğim var.

Son düzenleme:

Daha önce denemiştim ancak simdi yine denedim ancak malesef sorun aynen devam ediyor

Üstadım bendeki de tam olarak böyle oluyor. Bu çözüm oluyor. Ancak bu seferde neredeyse yağmur suyu ile düş almak zorunda kalıyoruz. Yogusmali kombilerin üretildiği bu donemde kombinin bu işlemi yapamıyor olması garip. Ayrıca komşuda buderus kombi var onda benzer bir problem olmuyor . Eğer ki sorun bu ise onda da olması gerekmezmiydi. İkincisi geçen kis da bu kombiyi kullaniyorduk ve hava o kadar soğuk du ki kombinin atik su borusu donuyor du. Ancak böyle bir sorun yaşamıyorduk

Üstadım bendeki de tam olarak böyle oluyor. Bu çözüm oluyor. Ancak bu seferde neredeyse yağmur suyu ile düş almak zorunda kalıyoruz. Yogusmali kombilerin üretildiği bu donemde kombinin bu işlemi yapamıyor olması garip. Ayrıca komşuda buderus kombi var onda benzer bir problem olmuyor . Eğer ki sorun bu ise onda da olması gerekmezmiydi. İkincisi geçen kis da bu kombiyi kullaniyorduk ve hava o kadar soğuk du ki kombinin atik su borusu donuyor du. Ancak böyle bir sorun yaşamıyorduk

https://www.kombiariza.com/kombi-sicak-su-isinip-soguyor/

https://forum.donanimhaber.com/su-bir-sicak-bir-soguk--52964088

https://forum.donanimhaber.com/banyoda-su-ya-sicak-ya-soguk-akiyor-ortasini-bulamiyoruz--127495779

Son düzenleme:
Kombinin isitma esanjoru kirlenmis kireclenmis tikanmista olabilir. O nedenle verimli isitmiyor olabilir.

Kombıden cok anlıyan biri değilim, sadece kullanıcıyım. Peteklere su dolduruldukdan sonra, kombıye su giriş vanatsı kapatılıyor. Bu durumda, sebekedekı su dalgalanması, kesilmesi, kombiyi ne kadar etkıler. Bu arıa gaz sistem, debisi veya iç sistemındekı donanımından kaynaklanır dıye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri