Klimayı Nasıl Sökebilirim?

Çok teşekkür ediyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
gaz borularını sökerken dikkat et yoksa. masraf çıkartırsın.. gaz bağlantılarını ve elektriği düzgün şekilde yaptınmı geride bişey kalmıyor fazla.

1.klimanı soğutma modunda çalıştır ve dış ünite üzerinde bulunan vanalardan soğutmada çalıştığını gör(yani vanaların soğuk olması gerekiyor aksi halde sen soğutmada çalıştırsanda kış günü soğutmaya geçmeyebilir bunun içinde iç ünitede bulunan sensörü elinde ısıtman gerekir veye sıcak suya daldırmalısın)
2.soğutmaya girdiğinden emin olduktan sonra presyon vanasını yani küçuk vanayı tamamen kapatmalısın bu markaya göre 5 veya 4 alyenle olabilir
3.boru mesafesine bağlı olarak 2 veya 3 dakika çalışır halde kaldıktan sonra kalın vanayıda kapatacaksın.
4. vanaları tamamen kapattıktan sonra klimayı kapat ve sigortasını kapat.
5.artık klimanın tüm bağlantılarını sökebilirsin.
6 yeni montaj yerine montajın bittiğinde ise önce vanaları açmadan sistemin havasını vakum etmelisin.
7.vakum işlemi bittiğinde vanaları açıp ürünü kullanmaya başlayabilirsin.

vanalar kapatılmadn kilima kapatılmaz.

sanıyorum ilgili arkadaşın mesajıı tam okumadınız sizin için ilgili kısmı büyüttüm..

bende en az 2 dakika çalıştırılması gerektigini biliyorum...

Kardeşim klimanın metrajı uzunsa en fazla oda 1,5 dakika olur lakin sen 12000 lik bir klima diyorsun ben genelde 30 a kadar sayıyorum ve borularda hiç gaz kalmıyor. Sen Bence bir klimacı çağır işi Ehline Bırak

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…