Klima arizasini cikaramadim.

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selamlar
Tek / Çift aşırı sıcaklık Deşarj-Discharge over temperature Dual/Single
24000 samsung invertor klimada Yukarida dediyim ariza veriyor.Bu ariza anlamini cikaramadim.Yardimlarinizi bekliyorum.
NOT;Klima split,Invertor Dis unite ana kartli,Besleme dis uniteden.Klimayi kosuyorsun ic unite islem yapiyor dis unite kosulmuyor 3-5 dak ariza ledleri yanib sonuyor.Netden arasdirdim bu arizayi veriyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamlar
Tek / Çift aşırı sıcaklık Deşarj-Discharge over temperature Dual/Single
24000 samsung invertor klimada Yukarida dediyim ariza veriyor.Bu ariza anlamini cikaramadim.Yardimlarinizi bekliyorum.
NOT;Klima split,Invertor Dis unite ana kartli,Besleme dis uniteden.Klimayi kosuyorsun ic unite islem yapiyor dis unite kosulmuyor 3-5 dak ariza ledleri yanib sonuyor.Netden arasdirdim bu arizayi veriyor.

dishcharge over temperature --> basma hattı aşırı sıcak diyor. Çiftli / tekli --- şunu sorayım cihazı çalıştırdığınızda kompresör çalışıyormu? basma hattının aşırı ısınması için ( soğutma modunda ) dış ünite fan motorunun çalışmıyor yada az dönüyor olması basma basıncının aşırı yükselmesine neden olur. ısıtma modunda ise iç fanın dönmüyor yada az dönüyor olması gerekir.

bir ikinci durum ise basma sıcaklığını ölçen sensörün hatalı ölçüyor olması yada arızalı olması durumudur.

kolay gelsin

Kompressor calismiyor

dishcharge over temperature --> basma hattı aşırı sıcak diyor. Çiftli / tekli --- şunu sorayım cihazı çalıştırdığınızda kompresör çalışıyormu? basma hattının aşırı ısınması için ( soğutma modunda ) dış ünite fan motorunun çalışmıyor yada az dönüyor olması basma basıncının aşırı yükselmesine neden olur. ısıtma modunda ise iç fanın dönmüyor yada az dönüyor olması gerekir.

bir ikinci durum ise basma sıcaklığını ölçen sensörün hatalı ölçüyor olması yada arızalı olması durumudur.

kolay gelsin

Merhabalar...

Kompresöre komut mu gitmiyor yoksa , kompresöre enerji gittiği halde kompresör çalışmıyor mu acaba ?

Saygılar..

Inverter klimalarda ilk enerji verildiginde hata kodu veriyorsa sensor yada lev bobin olur.bir deneme yapar ve hatayi verir.
Diger arizalar ise 5 tekrar yada yada10 tekrar sonra verir.
Serkanin soyledi gibi basma sensoru yanlis deger okuyor olabilir.

Dış ünitenin ya fanı arızalı ya fana komut gelmiyor yada dış ünite kirli temizle

kolay gelsin

basma sıcaklık sensörünü kontrol ettinizmi? Yada sorunda yol katettinizmi?

Sicaklik sensorunu kontrol yapdim hic Ohm gostermiyor

Açık devre sensörünüz arızalı görünüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri