Klemens cesidi

ayhanbal

Üye
Herkese iyi günler..resimdeki klemens kullanan var mı acaba
IMG_20220220_143811.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abi bunun kullanıldığı yer var mı acaba..ben hiç görmedim

kumanda ve kuvvet panolarında kabloları dış kılıflarından sabitlemede kullanılıyor. eskiden sıva üstü tesisatta da çok kullanılıyordu. işlevsellik ve estetik açısından kullanılabilir bi ürün.

Kablo kanalı yaygınlaşmadan önce, eskiden S.Ü antigron tesisatlarda birden fazla kablo yan yana döşeneceği zaman bu ray kroşeleri kullanılırdı. Şimdi kullanıldığını görmüyorum. Belki temin etmek bile mümkün olmayabilir. Artık kullanmayada gerek yok.

Kablo kanalı yaygınlaşmadan önce, eskiden S.Ü antigron tesisatlarda birden fazla kablo yan yana döşeneceği zaman bu ray kroşeleri kullanılırdı. Şimdi kullanıldığını görmüyorum. Belki temin etmek bile mümkün olmayabilir. Artık kullanmayada gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri