KIZMAK MI TEBRİK Mİ ETMEK GEREKİR ??

BU KLİMA YI TAKAN USTAYA...

• ÇOK KIZDIM YAA.. PENCERENİN ALTI DURURKEN

Oy: 3 21.4%
  • ALNINDAN ÖPTÜM VALLA ZAMANI VE CESARETİ BOLMUŞ

Oy: 5 35.7%
  • MÜŞTERİYİ TERLİKLE KOVALAMAK LAZIM ONU ORAYA TAKTIRDIĞI İÇİN

Oy: 6 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    14

demiray teknik

Profesyonel Üye
ARKADAŞLAR NETTE DOLAŞIRKEN BİR MONTAJA AİT KISA BİR FOTO HİKAYE DENİLEN RESİMLE KARŞILAŞTIM... BAKTIM BAKTIM BAKTIMM... NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM... BU KADAR UGRAŞA GEREK VARMI DİYE.... PENCERENİN ALTI DURURKEN ULAŞILMASI TEHLİKELİVE ZAHMETLİ OLAN O YAN DUVARA BUNCA EMEK TAKDİRMİ EDİLMELİ KIZILMALIMI??
YİNEDE USTAYA HAKKINI VERMEK LAZIM...BRAVO DEMEK LAZIM EN AZINDAN CESARETLİ

alta taksan olmaz alttaki komşu rahatsız olur diye düşünüyorum en iyi yere takmışlar işte başka napsınlar:D

arkadaşlar bu konuyu açmamım nedeni geyik olsun zaman gecirelim falan değidir sakın ha sakın yanlış anlaşılmasın.. malum
yaz geliyor montaj Bakım onarımlar artacak....
gerek klima montajı yaparken gerkse arıza için müdahalede bulunurken kendi can güvenliğimize dikkat edelim güvenlik önlemleri almadan
iş yapmayalım.. canımız alacağımız 50 100 200 lira için riske atılmaya değmez diye düşünüyorum..
aman dikkat sevgili meslektaşlarım....

DEHŞETE DÜŞÜREN ÖLÜM!.Apartmanın balkonuna takmaya çalıştığı klima motoruyla birlikte aşağıya düşen adam, feci şekilde can verdi

o cihazı pencere altına koyamazdı servis veremez verim derken beynine kan yürür :D gaz ve bağlantı yönü ulaşıma kolay bakılıcağından oraya koymuştur,

Açıkçası klimanın nereye takılacağından anlamam, lakin, böyle bir montaj en başta çocuklarına, sonra meslektaşlarına sonra da devlete millete zarar. Madem oraya takmak zorundasın, pekala güvenliğini sağladıktan sonra bunu yapabilirsin. Bu seferlik umarım bir şey olmamıştır, ama olmayacağını kimse garanti edemez.
İşimizi ciddiye aldırmadıkça daha çok tırmalarız.

arkadaşlar motoru pencerenin altına takmak daha zor ve bence daha riskli ben de genelde pencere yanına takıyorum ama emniyet kemeri kulanma alışkanlıgı edinmemiz lazım....

Hiç bir neden insan saglıgıyla olculemez...

Emnıyetlı olmadıgı ıcın 7 yıllık klıma servıslıgımde 2 montajdan gerı dondum.
Bu konuda tavız vermem.bu sektorde 98 den berı varım.2006 yılıydı sanırım.
Bır servıs sahıbı yakın arkadasımın ekıbınde salon tıpı montajı yapacaklar. ama evın balkonu
bu montaj ıcın uygun yerde degıldı. Yan daırenın sahıbı ızın vermedıgı ıcın arkadaslarımız
sundurmanın uzerıne cıkartmıslar dıs unıteyı ordan montajlayacaklar. Ama etermıt sundurma
kırılarak unıte ıle beraber asagı dustuler. Askerden gelen arkadasımızın uzerıne dustu unıte.

VE ARTIK NE YAPSANDA GERI DONUSU OLMAYAN HATA OLDU.ARKDASIMIZ VEFAT ETTI..

Aılenın tek cocuguydu...degermıydı... Sız sız olun emnıyetsız gordugunuz ısı yapmayın...

tartışılır...

S.A.
22 Yıllık klimacıyım eleman olarak çalıştığım dönemlerde öyle absüst montajlar yaptık. Müşteri ve bayinin dengesiz istekleri yüzünden. Bayii der:
-müşterinin istediğini yap
sen:
-ee çok tehlikeli ama dersin
bayi:
-ama filanca servis geçen yaptı sende yap. yada hemen patronu arar ve şöyle der:
-başka servis ile mi çalışsak eleman takmıyor
3 dk sonra patron seni arar:
- vvvaayyytt nasıl takmazssınız .....................!!!
yada müşteriye anlatırsınız:
-efendim montaj güvenlik açısından tehlikeli şuraya taksak?
müşteri:
-olur mu ben kaç para verdim biliyormusun? (bizi sattılarya sanki aynı paranın içinde). olamaz olmaz tamam kardeşim iptal et istemiyorum klima milima.
şaşırırsın kibarcada ifade etsen olmaz para verdiya. yada hemen bayiyi arar ve bayi-patron döngüsü başlar. yada müşterinin hanımı devreye girer :
-olmaz olmaz Ayşelerde, Fatmalarda orada illa oraya olacak (verimli olsada olmasada illa oraya olacaktır ayşelere,fatmalara hava için,hiç şansın yok)
bundan sonra; müşterinin hanımı-müşteri-bayi-patron döngüsü başlar
SONUÇ: TAKARSIN,TAKARSIN,TAKARSIN
Hiç şansın yok !!!!
yada %1-3 arası olgun ve anlayışlı bir müşteri çıkar.
Şimdi kendi işim var Allahın izni ile. yerden 3 metreyi geçiyorsa iskele vinç ve istiyorum müşteriden elemanı tehlikeli iş için zorlarsa yapmıyorum kibarca çok teklikeli montaj yapamadığımızı söylüyorum ve müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildiriyorum. Bayiyede bilgi veriyorum illa tak derlerse uygun olan yeri söylüyorum yok olmadı ise özür dileyip ekibimi çekiyorum.
HAYAT 80 TL DEN DAHA KIYMETLİ VARSIN O GÜN 80 TL KAZANMAYAYIM!
CAN CAN İNSAN KADAR ÖNEMLİ BİR ŞEY YOK!!!

Uzun bir süre, Tuzla tersanelerindeki iş kazalarını ve yitirilen canları dinledik. Şimdilerde yok bu haberler. Günlük basit olaylar(!) haline döndüğünden mi haberimiz olmuyor ? Yoksa gerekli tedbirler alındığı için, kaza mı olmuyor ? Öyleyse neden o hayatlar sönmeden önce bu tedbirler alınmadı ?

Aslında çok basit bir gerçek var. Zaman çok kıymetli. Çok kötü bir havada çalıştırılan eleman, en azından grip olur. Grip olan biri, işyerine gelse de, en az bir hafta tam performansı ile çalışamaz. Bu da büyük bir zaman kaybı.
Aynı biçimde; zaman kaybetmemek için, güvenliğini düşünmeden çalışan elemanın başına gelecek, basit bir kaza, işyeri için zaman ve para kaybı demektir. Profesyonel yöneticiler bunu bilir ve elemanlarını o şekilde yönlendirir.

Ama bizim ülkemizde, hatalı olan hep son kişidir. Balkan harbinden kalma, dandik vagonlara 160 Kilometre hız yaptırdılar. İlk virajda sizlere ömür... Kimin üstüne kaldı? Makinist'in. Hatta çok zaman kişiler bile değildir... Örneğin trafik kazalarının sebebi, "trafik canavarı"dır...

Bahane değil, çözüm üretebilen elemanlar ve yöneticiler, ülke ekonomisine katkı sağlamaya başladı. Umarım yakın gelecekte, işler tam olarak rayına oturacak. İş kazaları olmayacak...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri