Kizartma yağlari kalite kontrol sensörü

kingburgaz

Üye
Arkadaşlar yemeklik yağlarin kulanim aninda kalitesini ölcmek istiyorum elektronik devre veya yazilimla ilgili bir sorunum yok sadece böyle bir sensör varmi yoksa yağlar kulanilarak ne gibi bir değişime uğruyor yapisindaki değişimler neler oluyor iletkenli değişir dedim denedim bir sonuç alamadim
belki asitik olurdedim prob yaptim ölçüm yaptim olmadi kapesiteden faydalanayim osilasyonu ölceyim dedim yapay kondanstör yaptim olmadi bir fikri olan varsa cok teşekürler....//www.cnrtechnics.com]cnr kontrol mühendislik sistemleri

Yağlarda asidite oranı olduğunu duyuyoruz bunun için Ph meter kullanmayı denedin m,?
Ldr ile ışık geçirgenliğini denedin mi? Referas için belli başlı markaları test tüpüne koy karanlık kutuda led ve ldr ile ölçümlerini yaz, bir defalık yemek ve kızartma sonuçları da aynı düzenekle ölç.

yağlarda asidite oranı olduğunu duyuyoruz bunun için ph meter kullanmayı denedin m,?
Ldr ile ışık geçirgenliğini denedin mi? Referas için belli başlı markaları test tüpüne koy karanlık kutuda led ve ldr ile ölçümlerini yaz, bir defalık yemek ve kızartma sonuçları da aynı düzenekle ölç.

ışık saydamlığı ilk gelen çözümdü hata kafamda projesi bile hazırdı
350 c ısı olduğu icin kazanın iki yanına ısıya dyanıklı iki cam pencere
actırıp ve diğer ışıklardan etkilenmemesi icin fiber kablo ile ır ışık vb.
Fakat öğrendimki unlu mamul yağın saydamlığını bozuyor yağın kalitesi iyi olsa bile....... Yani olmadı

ph değerini söylediğin iyi oldu;

TEŞEKÜR EDERİM. www.cnrtechnics.com]cnr kontrol mühendislik sistemleri

ışık saydamlığı ilk gelen çözümdü hata kafamda projesi bile hazırdı
350 c ısı olduğu icin kazanın iki yanına ısıya dyanıklı iki cam pencere
actırıp ve diğer ışıklardan etkilenmemesi icin fiber kablo ile ır ışık vb.
Fakat öğrendimki unlu mamul yağın saydamlığını bozuyor yağın kalitesi iyi olsa bile....... Yani olmadı

ph değerini söylediğin iyi oldu;

TEŞEKÜR EDERİM. www.cnrtechnics.com]cnr kontrol mühendislik sistemleri
Doğru bozar ama deney tüpü 1 cm eninde biraz da bekleyince içindekiler çöker. Ldr IR ışınına nasıl tepki verir hiç tecrübe etmedim.

mesleğimiz değil ama araçlarda yağ kontrol işlemleri ile benzer bir sistem işe yarar mı?

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.......
yağdaki polar madde oranını ölçmem gerekiyormuş ve %25 geçmemesi gerekiyormuş bu yüklü iyonları nasıl ölçerim onuda bilmiyorum
ofisin içi hep yeni ve eski kızartma yağı oldu

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.......
yağdaki polar madde oranını ölçmem gerekiyormuş ve %25 geçmemesi gerekiyormuş bu yüklü iyonları nasıl ölçerim onuda bilmiyorum
ofisin içi hep yeni ve eski kızartma yağı oldu
Üzgünüm bilgim yok lab. tahlili sanıyorum. Bir de hava iyon ölçer tester var ama yağ için duymadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri