Kesme makinalarında trafo hesabı

Bross

Üye
İyi günler,

Öncelikle soruma benzer bilgi varmıydı göremedim konu kirliliği yapmak istemem varsa eğer şimdiden özür dileri.

Benim şöyle bir sorum var çeşitli kesme makinaları yapmayı düşünüyorum. Burda bazen ince tel bazende kalın hatta bazen yassı tel kullanacam. Tabiki hepsi krom nikel teller. Benim sorum şu kullanmam gereken trafo güçünü nasıl hesaplarım. Benim hesabıma göre 12 v bir trafo ile 0,19 ohm değerinde bir krom nikel tel kullandığımda 750 w gücünde trafo istiyor gibi hesaplıyorum ki bunun yanlış olması lazım çünkü hazır makinelerde aynı telle 120 w felan kullanmışlar. Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teli ısıtan akım dolayısı ile voltajı düşürmek lazım. 12 volt fazla 3 volt 120 va fazla fazla yeter. Bir güç kaynağı ile deneme yapıp en uygun değerleri bulabilirsiniz. bulduğunuz değerlere göre sizin için trafo üretebiliriz .bu tip trafolar üretiyoruz .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri