Kesici Açma Ayarı

suleyman

Üye
Slm arkadaslar kesicilerin acma akımını nasıl ayarlayabiliriz . Bunun ayarı konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sen eğer kesiciyi nereye koyacağını yükünü yada trafo primer kesicisi ise trafonun gücünü verirsen belkide sana daha ii yardımcı olabiliriz... Kesiciyi anormal bi durumda kontrol eden (faz-toprak kısa devre, faz faz arası kısa devre, yada düşük veya yüksek voltaj gibi) ve bunları izleyen aşırı akım koruma röleleridir kesicinin açma akım ayarını da bu röleler vasıtası ile yaparız...

Arkadaşlar;
Konunun tam yerimi bilmiyorum, yanlışsa özür dilerim. Trafo kesicisi kontrolu için kullanılan, "SİMENS OVERCURRENT PROTECTİON 7SJ 6005-4A00-ODAO/BB " kodlu koruma rölesi ile ilgili türkçe veya ing. kullanma kılavuzuna ihtiyacım var.
Yardımcı olabilecek arkadaşımız varmı. Teşekkür ederim.

Bütün dostların, Mübarek Kurban Bayramları hayırlı olsun...

Sorun su hattımızda asırı yuk yok fakat puant saatine bindiginde kesici acıyor bu sorunu nasıl cozerim yani bu rölenin ayarını nasıl yaparım. yardımcı olursanız sevinirim... Tesekkurler.

Süleyman kardeşim.
Akım trafo değerlerini,Röle ismi ve tipini,şu andaki set değerlerini bildirebilir iseniz,yardımcı olabilece-
ğimi umuyorum.
Zeybek kardeşim.
Simens Teknik Destek Hattı ( 4440747 ) 'ndan yardım isteyebilirsiniz.

Fahri Kardeşim,
Siemens'e bayram öncesi mail attım, döküman sordum, ama cevap yok.
"Teknık Adam" arkadaşımızın yardımı ile, internetden bazı bilgile ulaştım. İlgine teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri