Kendisine ait olmayan projeye kendi adını yazmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

laempe

Üye
syn.yönetici makamındaki arkadaşlar artı bir konuyuda sizlerle paylaşmak istiyorum, bazı konularda paylaşımcı ve o konuya katılan bazı !!! arkadaşlar ellerindeki herhengi sistemin projelerini kendim !!!!!
ÇİZDİM ibaresiyle yolluyorlar, projelere bakıldığında kotlamalardan ve sayfa numaralarından bu anlaşıyor dikkatinize ve bu paylaşımı yapan arkadaşları üzüntüyle kınıyorum
not: tespitim, yollanan bir konuyla ilgili kendim çizdim ibaresi çalıştığım fabrikadaki, ünitelerin birinin projelerinde aynısı olması. İyi çalışmalar

laempe ' Alıntı:
syn.yönetici makamındaki arkadaşlar artı bir konuyuda sizlerle paylaşmak istiyorum, bazı konularda paylaşımcı ve o konuya katılan bazı !!! arkadaşlar ellerindeki herhengi sistemin projelerini kendim !!!!!
ÇİZDİM ibaresiyle yolluyorlar, projelere bakıldığında kotlamalardan ve sayfa numaralarından bu anlaşıyor dikkatinize ve bu paylaşımı yapan arkadaşları üzüntüyle kınıyorum
not: tespitim, yollanan bir konuyla ilgili kendim çizdim ibaresi çalıştığım fabrikadaki, ünitelerin birinin projelerinde aynısı olması. İyi çalışmalar

laempe,

İsim vermediğinize göre her halde beni kastediyorsunuz, forumda kumanda senaryolarına cevaben verilen tüm çizimler hiç bir yerden alıntı değil, hiç bir projeden modelleme yapılmadan tarafımca çizilmiştir.

Bunu her şekilde ıspat edebilirim, peki sizin ıspatınız nedir, çizdiğim projenin karşılaşmış olduğunuz projelerle aynı olmasımı ? Ben proje çizmek için kimselerin projesini baz alıp üstüne adımı yazmadım, proje çizmeyi sizin fabrikada ki kişilerdende öğrenmedim, birileri benim çizdiğim projeleri baz alıp adını yazmışsa, sanalda ve reelde kendine mal edip kullanıyorsa yorumunuzda ki ithamların muhattabı ben değil o kişilerdir. Bahsettiğiniz olay, aşağılık - ukala - emeğe saygısı olmayan kişilere has olan bir özellik... Sırf birbirine benziyor diye bu kanıya varıp emin olmadan lütfen bu konuları gündeme getiripte, birbirimizi kırmayalım.

Çizilen her projeye emek harcayıp zaman ayırmış isem proje üzerine adımı yazmam kadar doğal bir şey yoktur. Sırf proje benzerliğinden dolayı kınıyorum deyip, bilip bilmeden bu ithamda bulunmanız çok çirkince, bende sizi kınıyorum.:mad:

proje çizmek bu kadarmı zorki laempe arkadaşım bu konuya deyinmişsiniz. burada yayınlanan her türlü konu bu siteden yararlanan üyaler içindir. ben sanmıyorum başkasının yaptığı bir projeye kendi isminin yazılmasına. başkasının projesi ise zaten yazıyoruz buradan alınmıştır. teşekkürler

merhabalar, yönetici arkadaşlar kılıçlarınızı kaldırmışsınız koyun kınlarınıza benim bahsediğim sizler değilsiniz, forumdaki üyelerden bazılarını kastedmiştim ilginize teşekkürler.

laempe ' Alıntı:
merhabalar, yönetici arkadaşlar kılıçlarınızı kaldırmışsınız koyun kınlarınıza benim bahsediğim sizler değilsiniz, forumdaki üyelerden bazılarını kastedmiştim ilginize teşekkürler.

eyvallah bizde teşekkür ederiz ;) :D

Sn.laempe konuyu burada dile getirmeniz bence yanlış o zaman isim vermemekle tüm forum kullanıcılarını zan altında bırakmaktasınız. Bir örnek verirseniz sevinirim. En azından bunu buraya yorum yazmış kişilere bence borçlusunuz. özel mesaj olarak göndermeniz sanırım daha uygun olur.

Böyle bir durum varsa dahi bunun nesi yanlıştır. Yıldız üçgen yol vermeyi ben keşfetmedim ama üzerine ismimi yazmam bunu benim keşfettiğime dair değil benim çizdiğime dairdir. Şahsınıza ait proje, yöntem,fikir varsada belirtirseniz sizin hakkınızı yememeye çalışırız. Yoksa hatayla aynısını tasarlayıp kullandığımızda çalındığını, alındığını idda edemessiniz.

Aklın yolu birdir. (özellikle kumandanın bir çok uygulamasında)

Saygılar

Aklın yolu bir olduğu gibi ,çizim proglamları da birse o zaman böyle yanlış anlaşılmalar olabilir.

Standart uygulamalar zaten herkes tarafından bilinen şeylerdir. Devre vs. hepsi aynıdır. Ama özel çalışma proje veya tasarım boyutunda birşey diyemem. Ama onun içinde merak etmeyiniz. Projenin sahibi, tasarım yapan kişi zaten kendi çalışmasının patentini alacak ve sahiplenecektir. Kendisine ait değilse, kimse ben çizdim, ben hazırladım diyemez! Öyle kopya çek sonra ben hazırladım, bitti artık o eski devirler!

arkadaşlar Sn.laempe dikkat çektiği konu doğru olmakla birlikte, aslında yanlış anlaşılmakta
ve bunu ilgili şahsa ilgili konuda yazmak daha mantıklı bence

Saygılar

sn.laempe

Emek hırsızlığına tabiki hepimiz karşıyız ama gel gelelim bizim elimizden bir şey gelmez çizimi yapan ( (a) şahsı yada (b) şahsı) üyeye kalkıp sen bunu nerden aldın kim yazmış çalıntı yapma diye fırçamı atalım yoksa cezamı keselim yada nerden bilelimki çiziminin çalıntı olduğunu.

Bu insanın içinde olacak ahlakında olacak insanların emeğine saygı göstermek adamın mayasında yoksa yani tabiri caizse "helal süt emmemişse" buna ne yapsan az gelir zaten.

Adam heryerden çalıp koyar bize şikayet gelir örneğin ben sizin çiziminizi sitede kendi çizimim olarak yayınlarım ozaman yöneticilere dönüp dersiniz benim çizimimi çalmış diye ozaman yöneticilerde görevlerini yapar ama siz bunu belirtmiyorsunuz ortaya bir konu açıyorsunuz muhattabıda biz yöneticiler oluyoruz .

Öteki arkadaşlarında dediği gibi bu konunun yeri burası değildir.

Kolay Gelsin....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri