Kendi Isıtıcımı Yapmak

Merhabalar,
Bunu Denemeden önce teoride araştırmak istedim
Bana Çok Sıcak Tel Lazım Plastiği eritecek cinsten.
Pleksiglassı kesmek için kullacağım halıhazırda lehim makinesi ile 2 tane parça yapabildim ancak lehim makinesinin zarar göreceğini düşünerek kare şeklinde tel yapıp elektrik vererek plastiği kare şeklinde kesmek istiyorum mümkün müdür ?
220v u bir sigortaya bağlayıp çıkışından dimere bağlayıp ordanda ısıtıcı teli yapmak istediğim tele bağlarsam bunu sağlayabilir miyim?

Not evi yakmadan önce cevaplansa güzel olur çünkü yarın lazım bu bana yoksa cnc ile kestirmek için uzun yol gitmem gerekecek

O.2 mm rezistans teli arastirin yapilisini anlatayim
Merhabalar,
Bunu Denemeden önce teoride araştırmak istedim
Bana Çok Sıcak Tel Lazım Plastiği eritecek cinsten.
Pleksiglassı kesmek için kullacağım halıhazırda lehim makinesi ile 2 tane parça yapabildim ancak lehim makinesinin zarar göreceğini düşünerek kare şeklinde tel yapıp elektrik vererek plastiği kare şeklinde kesmek istiyorum mümkün müdür ?
220v u bir sigortaya bağlayıp çıkışından dimere bağlayıp ordanda ısıtıcı teli yapmak istediğim tele bağlarsam bunu sağlayabilir miyim?

Not evi yakmadan önce cevaplansa güzel olur çünkü yarın lazım bu bana yoksa cnc ile kestirmek için uzun yol gitmem gerekecek

220 V yerine düşük voltaj kullan.. 12 veya 24 volt..
Isıtıcı teli direk kesme teli olarak kullanacaksın..

Keseceğin plastik genişliğine göre, kalın bir krom nıkel teli ıkı mesnet arasına gerin. "elek" arkadaşında dediği gibi , buyuk VA degerinde, 150 200 VA gibi trafodan 24 volt gerilim ile besleyin.

Değerli Cevaplarınız için çok teşekkürler denedikten sonra cevabını buraya yazacağım keseceğim materyal pleksiglass 0.5mm kalınlığında

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri