kelime seslendirme

egemen2

Üye
Derdim şu
Bir text içindeki cümle Mesela ‘Ahmet bey’ olsun…

Ahmet bey

A = My.Computer.Audio.Play("C:\a.wav")
H = My.Computer.Audio.Play("C:\h.wav")
M =My.Computer.Audio.Play("C:\m.wav")
E = My.Computer.Audio.Play("C:\e.wav")
T= My.Computer.Audio.Play("C:\t.wav")

Boşluk
B= My.Computer.Audio.Play("C:\b.wav")
E= My.Computer.Audio.Play("C:\e.wav")

Y= My.Computer.Audio.Play("C:\y.wav")

Bu cümledeki harfleri teker teker nasıl çalıştırabilirim

Visual Studio 2012 kullanıyorum

SELAMLAR... istemiş olduğunuz programı yazdım borland delphide.. kısaca anlatayım... siz ne yazarsanız yazın sesli olarak yazdığınız kelimeyi sesli olarak okuma tekniği... merhaba dünya kelimesini yazdınız sesli olarak merhaba dünya söyler veya selam canım nerdesin nasol geç kaldın ya yazarsanız aynen orda ne yazıyorsa sesli olarak okuma imkanı sağlayan yazılım tekniğinin ALGORİTMASINI yazdım...
bu proje çok basit değldir fakat ilgili algoritmayı yazdığımdan dolayı olay çözülmüştür. yazdığım algoritma 100 de 999999.9999 ne yazarsanız yazın sesli olarak okuma özelliğine sahiptir... şu an bu sistem online olarak platformlarda hizmet olarak verilmektedir fakat bu sistemi çeşitli amaçlar için kullanmak icab ettiğinden dolayı offline çalışması istenmektedir buna istinaden bu yaz konuş sisteminin algoritmasını yazdım ve geriye kalan hangi amaç için kullanılacaksa ona göre arayüz programı yapılıcak... not: yazılan kelime sınırı yoktur belirli kelimelere göre sorgulayıp konuşan değildir ne yazılırsa onu okur sesli bilgi e-posta: **********

Moderatör tarafında düzenlendi:
aleyküm selam
tekniğinin ALGORİTMASINa nasıl ulaşabilirim

Hocam selamlar Uygulama Ticari bir uygulamadır bu yüzden çeşitli Teklifler anlaşmalar sonucu ulaşılabilir bu projeyi rafa bırakmıştım diğer prıojelerime yoğunlaştım sesli yanıt veya sms sistemi için yazmıştım akıllı ev sistemleri ve araba sektöründe fakat imkansızlıklar yüzünden bıraktım fakat algoritmasını yazdığım için tüm yazılım platformlarında uygulama alt yapısına sahiptir ben Borlan delphide yaptım bu uygulamayı algoritma anlaşılır olduğundan diğer yazılım dillerinde yapılması sanırım zor değildir Saygılarımla Türk Coder By Murat Hayırlı ve güzel Ramaz bayramı dilerim herkese..

!!!! Bu projeyi nerde kullacaksınız bunu belirtirmisiniz işveren istedi , ödev , can sıkıntısı , vs... en azında projeyi verdiğimizde nerelere gittiğini kullanıldığını öğrenmiş oluruz içim rahat etmedi malesef yıllarımı veya aylarımı alan bir projeyi vermek içime sinmedi malesef bu bir eleştiridir tüm soru soranlara isteklerde bulunanlara lütfen proje kod vs. isteklerinizin nerede kullanılacağı veya neden istek olduğunu belirtiniz güven olsun ses tanıma kontrol üzerine hayatımı verdim bu arada

selamlar tekrar.. istemiş olduğunuz sistem ile ilgili link veriyorum... umarım işinizi görür bir şekilde buradan birşeylere ulaşabilir ve projenizi yapabilirsiniz mailde atabilirsiniz fakat sonuç ne olur
bilemem

Best Text-to-Speech Demo: Create Talking Avatars and Online Characters | SitePal TTS Demo

ilgili link sizin istemiş olduğunuz projedir ben bunun offlinenini yaptım türkçe iyi çalışmalar

Son düzenleme:
Merhaba,

Bununla ilgili ya da buna benzer diyebileceğim bir çalışmam oldu. C# ile yaptığım sinema otomasyonunun giriş ekranında kendimce 6 haneli rastgele oluşan rakam-harf karışık güvenlik kodunu sesli olarak okutmuştum. Bunun için System.Speech kütüphanesini kullanman gerekli. O kütüphanenin oku özelliği var. en basit olarak buttun nesnesinin içine şu textboxtaki ya da labeldeki yazılara oku komutunu yazabilirsin. Akşam eve geçince örnek kodu gönderirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri