Kaynak Makinesi Arızası

1- kablo sağlam mı? yani topraklaması
2- arka tarafta 220 ac filtre olması lazım. onu ya değiştir yada iptal et direkt bağla öyle dene
3- mosfetler gerçekten sağlam mı? (yerinde sağlam ölçebilirsin sökerek dışarıda ölç)
4- birde kabloların arasındaki topraklamayı, gövdeye monte et, mosfetlerin olduğu bloğa
lütfen bunları deneyiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kablo sağlam mosvetler sağlam topraklama almadığı sürece kaynak sorunsuz yapıyor şebekeden gelen topraklamayı bağladığım anda şarteller atıyor kaynak çıkış kablosu eksi veya artı farketmiyor topraklamalı yere değirir değirmez korumayı geçiyor kırmızı led yanıyor topraksız alanda sorun yok cihazın eksi ucuna topraklamaya değirdiğimde voltaj eksiden artı çıkıyor ikisini ölçtüğümde videoda görüldüğü gibi normal voltaj çıkıyor

ben dama dedim. sistemi baştan sona taramak lazım nerede kaçak var.

sadece şebekeden gelen topraklama değil kaynak çıkış kabloları her hangi biri toprakla iletişe geçer geçmez cihaz korumayı alıyor bir biri arasında sorun yok
tekrar ölçüm yaptım topraklamayla gövde veya kaynak çıkış eksi ikisi arası ölçtüğümde cihaz kapalıyken bile ac 11 volt civarında voltaj gösteriyor dc de voltaj göstermiyor

dükkanda olmadığım için deneme yapamıyorum, belkide normaldir, birşey diyemeyeceğim.

Evet, bu sıkıntının kaynağı çok netleşti böylece. Gövdeye kaçak yolla gelen - kaynak çıkış ucuyla, metal gövdeyle arasında ölçülen 11 volt AC'nin bu soğutucu üzerinden kısmen kaçak akımla gelerek, toprak, faz, nötr hatları üzerinden giderek panodaki bir kaçak akım rölesini bu yüzden attırdığı böylece ortaya çıkmış oldu. Elinize sağlık. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri