Kaynak makinası kartları

Punta kaynak makinası ve gaz altı kaynak makinaları kartları genelde hangi arızaları gösterir ve tamiratı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi
Teşekkür ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar hepinize merhaba.
Konu hakkında araştırma yaptım ama bir sonuca ulaşamadım desem yeridir.
Ufak çaplı kaynak işlerinde kullanmak için,
(Örneğin profil,kalın saç,demir boru vs)
Bir kaynak makinası almak istiyorum.
Ne tür bir makina benim işimi görür bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden hepinize teşekkür ederim.

ucu o kadar açık bir soru sordun ki, gelde çık işin içinden.
1-dükkanda mı kullanacaksın? hobi atölyende mi?
2- makinem var arada bir iş çıkar giderim para kazanım mı?
3- her işte demirciye para vermekten bıktım bir makinem olsun ben yaparım mı?
4- bu liste böyle uzar gider.
sana marka tavsiyesi veremem. ama bildiğin bir tamirci varsa git oraya
hurdalara bak onlardan sakın alma, zincir marketlerde satılan, internette satılan 1000 TL aşağı olanı sakın alma, tamiri olabilen makineyi tercih et. ben şimdi marka yazacağım, bir başka kişi bu daha iyi diyecek, bir başkası bu marka daha iyi diyecek. hepsinin içinde değişik modelleri var bir alt model iyiyken bir üst modeli çok kötü çıkabiliyor veya tam tersi. her makinenin kendine göre zaafları vardır bunu sakın unutma. ama içime dert oldu bu makine kaynak makinaların kralıdır. tek kusuru vardır sakın düşürme.
https://urun.n11.com/kaynak-makines...kaynak-makinasi-22-kg-130-a-askili-P342010568
https://www.cimri.com/kaynak-makine...22-inverter-kaynak-makinasi-fiyatlari,3505447

ucu o kadar açık bir soru sordun ki, gelde çık işin içinden.
1-dükkanda mı kullanacaksın? hobi atölyende mi?
2- makinem var arada bir iş çıkar giderim para kazanım mı?
3- her işte demirciye para vermekten bıktım bir makinem olsun ben yaparım mı?
4- bu liste böyle uzar gider.
sana marka tavsiyesi veremem. ama bildiğin bir tamirci varsa git oraya
hurdalara bak onlardan sakın alma, zincir marketlerde satılan, internette satılan 1000 TL aşağı olanı sakın alma, tamiri olabilen makineyi tercih et. ben şimdi marka yazacağım, bir başka kişi bu daha iyi diyecek, bir başkası bu marka daha iyi diyecek. hepsinin içinde değişik modelleri var bir alt model iyiyken bir üst modeli çok kötü çıkabiliyor veya tam tersi. her makinenin kendine göre zaafları vardır bunu sakın unutma. ama içime dert oldu bu makine kaynak makinaların kralıdır. tek kusuru vardır sakın düşürme.
https://urun.n11.com/kaynak-makines...kaynak-makinasi-22-kg-130-a-askili-P342010568
https://www.cimri.com/kaynak-makine...22-inverter-kaynak-makinasi-fiyatlari,3505447
Ustam ilginiz için teşekkür ederim.
Para kazanmak falan açısından değil ama hem hobi hemde demirciye gitmek zorunda kalmamak için bir makina düşünmüyorum.

catpower 2222 kompakt küçük çok hoş bir makinadır, büyük kasalara taş çıkartır, dediğim gibi tek kusuru var, yere düşürme ve devirme. ömürlük bir makine, yinede tercih senin.

arkadaşım alma demem ama tamiri çok zor bunların, elimize çok fazla gelen bir makine değil. ben tavsimi yaptım, diğer ustalarda yorum yapsınlar ona göre değerlendir.

Arkadaşlar Strayer marka 200 A inverter kaynak makinem ile ilgili bir sorunum var. Üç punto attım yaklaşık 30 saniye geçti ve şase kaynak makinesinin kasasına değdi ve içinde ampul patlamasına benzer bir ses geldi. Makinem artık çalışmıyor. İçini açıp baktım ve yanık olan kısmın fotoğrafını çektim. Tamir edilebilir bir durum mudur? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    375.2 KB · Görüntüleme: 33
  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    433.7 KB · Görüntüleme: 30
  • 1 (3).jpg
    1 (3).jpg
    438 KB · Görüntüleme: 30
  • 1 (4).jpg
    1 (4).jpg