Kayar Yazı Tabelaları, Gün Işığında Görünmüyor!

Herkeze Selamlar.
piyasada ledler, displaylar, 5x7 matriks gibi bir çok malzeme var.
Fakat hiç biri özellikle yaz günlerinde gün ışıgında gözükmüyor.
Çarşıda gezerken; ticari amaçla bu tabelalardan almış ve kullanmakta olan dükkanlar, bankalar v.b bakıyorum, hepsi gün ışıgında berbat.
Ankarada EGO otobüsleri var tabellaları gayet net görünüyor.
durakta bekledim, gelen geçen otobüslerin tabelalarını incelemeye, anlamaya çalıştım.

Şimdi otobüslerdeki gün ışığında görünen tabelaları, kayan yazı tabelaları yapanlar neden kullanmıyor.

ayrıca teknolojisi, yapısı hakkında bilgisi olan varsa bizi aydınlatırsa sevinirim.

bu konu hakkında bi bilgim yok ama gözlemledigime göre bence otobuslerdeki matrisler led'li diil neonlu.siyah üzerine sarı olanlar mesela.yada power led'li ise power led in güneşi önemseyeceğini pek sanmıyorum :)

biraz daha fazla para harcayarak çözebilirsin bence tek yapman gereken entegreciye sölemek gerekli ledleri sağlar ;)

Uygun renk ile çözülebilecek bir problem birde ledin gücü tabiii...

Otobüslerdeki sistemin nasıl çalıştığını bilen varsa paylaşsın bizlerde bilelim...

Neon ışık mantıklı geldi ama sanki başka bi olay var...

tam emin değilim ancak bana mekanik bir düzenekmiş gibi geldi..
akşamları aydınlatma ışığı olmadan tabela görünmüyor.
tabeladaki yazılar değişirken sanki mekanik bir gürültü çıkartıyor..
eskiden kullanılan numaratör cihazı vardıya, bobini enerjilenince üzerinde numara yazan metal plaka düşüyor. bu da öyle bir düzenek olabilir dişye düşünüyorum..
yanılıyorda olabilirim.

power led kullanmanı tavsiye ederim led ler az parlak yanıyorsa geçen akımı ledleri yakmayak şekilde arttırabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri