Kart Tamiri Yardım Edin lütfen

emrhn24

Üye
Merhaba abilerim ustalarım 3d yazıcıda baskı yaparken kabloya takıldım soket yerinden çıktı resimlerde de gördüğünüz gibi kartın usb soketindeki yollardan 1 tanesi ve ayak kısımları kalktı bunun tamiri mümkünmüdür ve kime tamir ettirebilirim elimde ince uçlu sıcak hava tabancası da var ancak daha önce bu kadar ince iş yapmadım Yardımcı olabilirmisiniz Teşekkürler.
IMG_20210413_113454.jpg
IMG_20210413_113443.jpg

Ender herhalde yazıcı,
fiyat performans olarak güzel bir yazıcı diye biliyorum.

Ender in twitter facebook hesabına bu fotoğrafı yolla sana ücretsiz yeni kart yollarlar :)
Hemde bu sıkıntıdan haberleri olur.
Bayağı tasarım hatası çünkü, usb soketini tutan 4 çevre lehim noktası çok zayıf kalmış.

Ender herhalde yazıcı,
fiyat performans olarak güzel bir yazıcı diye biliyorum.

Ender in twitter facebook hesabına bu fotoğrafı yolla sana ücretsiz yeni kart yollarlar :)
Hemde bu sıkıntıdan haberleri olur.
Bayağı tasarım hatası çünkü, usb soketini tutan 4 çevre lehim noktası çok zayıf kalmış.
Çözdüm sorunu üstad bacakların biri boşta şansıma sadece o bacak yolu kalkmış o 4 ayak gerçekten de dediğin gibi çok dandik japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım şuan sorunsuz şekilde çalışıyor. Ama yinede yeni kart için mail atıcam eyvallah.

Bu parçayla daha sağlam işler yapabilirsin..Kartın yollarınada zarar vermezsin.Yaptığın tamirat çok kötü.Yolları lehimledinmi? ,birbirine temas etmesinler.?Büyütecin varsa bi kontrol et.Birdahaki zorlamada yolları komple koparabilirsin.!!Resimlerdeki eski " tek tel'li " HDD İDE Kablo ile USB yollarına uzatma yapabilirsin.Hem ince hem sağlam ,korumalı.Bu şekilde çok mini-micro usb ,dönüşüm ve tamiri yaptım..Yüksek akımlarda sorun olabilir,güç hatlarını kalın bağlarsın..

Ekli dosyalar

• mini usb.png
    mini usb.png
    436.8 KB · Görüntüleme: 3
  • micro usb.png
    micro usb.png
    241.3 KB · Görüntüleme: 3
  • usb in.png
    usb in.png
    444 KB · Görüntüleme: 3
  • usb type-c.png
    usb type-c.png