Karavan kullanımı voltaj dalgalanması

Buzdolabında kalkışa yardımcı olması için fabrikadan gelen bir kapasitör yok dolayısı ile daha önce denediğim 1000w pik, 750w sürekli güç verebilen bir modifiye sinüs invertör, buzdolabının demerajına yetişemediği için gücü yetmedi, fakat 1000w tam sinüsler gördüğüm kadarı ile 2000w pik güce sahipler, dolayısı ile buzdolabına yeter diye düşünüyorum. Sadece buzdolabını bu invertöre bağlasam fırın, bulaşık makinesi ve şofben sizce bu dalgalanmadan etkilenirmi? Multimetre ile takip ettiğim kadarı ile hattan gelen elektrik 238voltu hiç geçmedi fakat anlık olarak 160v’a düşüp tekrar 210-220 civarına zıplıyor(Bu 24 saat boyunca neredeyse her 5-10 saniyede bir oluyor). (Benzetmem doğrumudur bilmiyorum ama kırbaç efekti gibi). Bende bu sebepten regülatör almıştım fakat sizinde gördüğünüz gibi sonuç
Sadece fırın (içinde fan yoksa daha iyi) şebekeye bağlanabilir, diğerleri (güç yeterse) invertörden bağlanır. (Aslında söylediğiniz invertör gücü "çin gücü" olduğu için yetmiyor, "doğru güç" seviyeleri olsa rahat rahat yeter) Her neyse 3000w 12v invertör 2000-2200 TL civarında Ali Expres ten alabilirsiniz. Unutmayın şarj kısmı hal olmuş kabul ediyoruz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sadece fırın (içinde fan yoksa daha iyi) şebekeye bağlanabilir, diğerleri (güç yeterse) invertörden bağlanır. (Aslında söylediğiniz invertör gücü "çin gücü" olduğu için yetmiyor, "doğru güç" seviyeleri olsa rahat rahat yeter) Her neyse 3000w 12v invertör 2000-2200 TL civarında Ali Expres ten alabilirsiniz. Unutmayın şarj kısmı hal olmuş kabul ediyoruz.
Elektrikli su ısıtıcınızı unuttum, o da direk şebekeye bağlanabilir. Yani rezistif yükler, ani dalgalanmalardan (anormal olmadığı sürece) etkilenmezler.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri