Kapı Otomatiği..

Madback

Üye
Kolay gelsin abilerim , kardeşlerim .. Halledemedigim bir sorunu sizi danışmak istiyorum ..
Sitemizin kapı tomatigi sorunsuz çalışmakta fakat kapıcı dairesi artı sıgınak olan yeri bir daire yaptılar şimdi sorunum şu .. Apartmanın Merdiven otomatigi tesisatı bunlardan ayrı yani bu iki dairenin merdiven ve zil tesisatını ayrı ayı çekmişler ve baglamışlar sordugumda apartmanın sistemine baglandıgı söylendi bir gün çalışmış ve bozulmuş diye bilgi verdi yönetici ben kabloları takip ettim tesisat dogru sıkıntı yok baglantılarda fakat merdiven otomatigi çalısmıyor zil çalışıyor Audio marka ve eski bir sistem kutusunu açmak istemedim .. kapı otomatiginden cıkan kabloyu takip ediyorum fayansların altına sacma sapan bir yere giriyor yani trafo ve cıkışını bulamadım.. Şimdi Asıl sorum ise , Ben bu iki daireye ayı bir kapı otomatigi tesisatı çeksem ve farklı bir trafodan çıkış alsam apartmanın kapı otomatigi tesisatı ile çakışırmı enerji ?? Yani ayrı bir trafodan enerji verdigimde sistemi etkilermi ? Sonucda ayrı bir 24 veya 12 volt neyse kapı otomatigine verilcek artı apartmanın ki Sonuçda sitemden ayrı diafon kapı ve zil yani sisteme bir zarar verebilirmi ? kaş yapayım derken göz çıkarmayayım .

evet farkeder diafon sisteminde daire ici panelden cizirti gelebilir ayni trafodan beslersen sikinti yasamassin

Teşekkür ederim aklıma o geldi ama baya bir eski sistem kutusunu açıcaktım bilerek açmadım elektronik bir sistem herkezin basına gelen seyler hiç bir sey yapmassın tuttar bozulur snra sıkıntı yaşarım .. Aslında O panelden almışlar sanırım cıkısı kaboluy takip edemiyorum fayasnların içine giriyor bi yerlere gidiyor ama bulamadım , Kapı otomatigine giden kabloyu takip ediyorum mesela köşede dış kapı zil butonuyla birleşiyor bir yerde ve ordan dairelerin oldugu buata gidiyor aslında sistem cok basit öyle ayak üstü yapmıslar ama işde ben o kabloyunun nerden geldigini bulamadım.. Kapı otomatigi ve zil panelinin yanından indirmşler kaboloyu vede dış kapı otomatigine giden bir kablo karışık ya başkasının yaptıgı bir şeyi düzeltmek zor kendim yapsam nerde ne var hemen bulurum.. Enerjiyi aynı yerden almam için paneli açmam bakmam lazım artı birkaç kişiye sordum bazı kapıotomatigi ve diafon sistemleri tam daireye göre yapılandrmışlar fazladan bir daireye bagladndıgı zaman sistem dışı bırakır dedi bir kaç kişi..

Ya Yokmu Bir cevap verecek hiç kimse ?? Anlamayanlara bir daha daha iyi bir şekilde anlatabilirim Sorunu !!

ayrı çekmende bir mahsur yok ama kapı otomatiğini çalıştırısın ayrı bir tesisatla diyafonla konuşturma sorunun çıkar oazamanda...

ama buna gerek yok diyafonun ortak bağlantı yapılan buatı olması lazım oradan kabloları ekle diyafona çek olsun bitsin....

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri