Binadaki zil ve bina kapı otomatiği tesisatı

dedıgın gıbı eger telekomcular gelıp calısma yaptılar ve sende onlar kopardı dıyorsan,en mantıklısı telekomcuların calışma yaptıgı yerde ara kopuklugu ,neden sagda solda arıyorsun_??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
muhtemelen o telekomcular gıttıkten sonra epey bı kurcaladın tesısatı burdakı yprumlarıda goz onune alarak.ınsallah ıcınden cıkılmaz bı hale sokmamıssındırda.ısın ıcınden cıkamayınca mecbur bı elektrıkcı cağırıcaksın gelen elektrıkcıde sana fazla malıyet cıkarmasın :)

muhtemelen o telekomcular gıttıkten sonra epey bı kurcaladın tesısatı burdakı yprumlarıda goz onune alarak.ınsallah ıcınden cıkılmaz bı hale sokmamıssındırda.ısın ıcınden cıkamayınca mecbur bı elektrıkcı cağırıcaksın gelen elektrıkcıde sana fazla malıyet cıkarmasın :)
İşin uzmanı değilim ama kör cahilde değilim. Birincisi bir yerleri kurcalamadım, ikincisi tüm binanın zil tesisatı beni alakadar etmiyor ben sadece kendi dairemin zilinden mesulüm ve devre takibi yaparak (başka hiçbir kabloya dokunmadan)sadece kendi daireme ait kopukluğu bulup bağladım ve sorunu hallettim. Ama yapılan yorumlarda bir üye hariç gerisi hep eleştiri üzerineydi, sonuçta bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ve ben kendi sorunumu hallettim. Yine de emeği geçen herkeze teşekkürler.

:)mert kardeş biz eleştırmedık sız oyle yazdınızkı benım şahsı goruşumu soyluyorum hıç bu işten anlamadığınızı duşundum vede tecrubeme dayanarak al bır RF zil tak işini hallet işin içinden çıkamazsan senın uzerıne atılacaktı apartmandakı arıza mert kurcaladı anlamadığı halde bozdu yaptırsın dıyeceklerdır karşindakı kişilerden bırı sen olsan sende aynısını dersın ama işi yapmışsın işten azçok anlıyor olmanı tahmın etmedım açıkçası tebrık ederım bu senın yaptığın gozu karalık iş konusunda tuttuğunu koparmak

Elektrikçilerde eve ekmek götürme davasında. Çok para almıyorlar zaten. Herkesin elinden her şey gelipte tüm işi kendi yapsa, diğer kişiler nasıl para kazanacak. Ben olsam elektrikçi çağırırdım.

Merhaba arkadaşlar, ben bir sorunla karşı karşıyayım... Geçen hafta içerisinde binamızda ki bazı dairelerde telefon bağlantı sorunu vardı (dışarıdan arandığında çalıyor gözüküyor fakat evde hiç ses yok), ve telekoma arıza kaydı verildi gün içerisinde gelip halletmişler fakat şimdi de binada ki çoğu dairenin zil ve kapı otomatiği çalışmıyor. Zil ve telefon tesisatında ki kabloların hepsi kurcalanmış ve açıkta bırakılmış. Şimdi ben dairemde ki zil buton veya diafonundan nasıl bir takip etmeliyim ki sorunu çözeyim yada nasıl bir yol izlemeliyim (kısaca tesisat düzenini anlatırmısınız).

Ben 22 yıl elektrik işi yaptığım halde düafon hiç yapmadım ama geçen yıl bir arkadaşımın villasının tesisatını yaptıktan sonra düafonun montaj ve bağlantısı için bir elektrik tek.yada düafon tek. arkadaş getirip yapmasını tavsiye ettim ancak daha sonra merak ettim kutusunu açıp kabloyu çekip şemasını inceleyerek bağlantılarının yapıp çalıştırdım çok basitmiş dolayısı ile düafon markasının şemesını bulur takip edersen yapabilirsin şayet düafon ve tesisatı eski ise yenisini teklif et aldır yönetime yap gitsin yok tamir yoluna gideceğim dersen bul şemasını rahatlıkla yapabilirsin yinede yapamazsan çağır bir anlayan arkadaşı yapıversin kolay gelsin.

yanlış anlamadım sa eyer apartman daki dayrelerin bazıları nın zileri çalışı yor bazıları ise çalış mı yor dediniz .bak şim di eyer böyley se kardeş arızanın olduğu yeri yani arıza yı aradığımız kısmı daralt mış sayılırız yani arızayı tüm apartman da deyil de sadece çalmayan dairelerde arayarak arızatesbit yeri daralmış sayılır buda bize artı yönden avntaj sağlamış olur yani kardeş diyeceğim şu dur ki arızayı şu şekil de ara zileri çalışmayan dairelerin zil bağlan tı buvat ları var dır mutlakaki o buvatı açarak eline öl çü aletini al kardeş bağlan tıları koparmadan dayreye giden uçları bul ve o buvattan devretakibini yap eminim ki bu şekil de bula bilirsin allah yardım cın olsun kardeş

yanlış anlamadım sa eyer apartman daki dayrelerin bazıları nın zileri çalışı yor bazıları ise çalış mı yor dediniz .bak şim di eyer böyley se kardeş arızanın olduğu yeri yani arıza yı aradığımız kısmı daralt mış sayılırız yani arızayı tüm apartman da deyil de sadece çalmayan dairelerde arayarak arızatesbit yeri daralmış sayılır buda bize artı yönden avntaj sağlamış olur yani kardeş diyeceğim şu dur ki arızayı şu şekil de ara zileri çalışmayan dairelerin zil bağlan tı buvat ları var dır mutlakaki o buvatı açarak eline öl çü aletini al kardeş bağlan tıları koparmadan dayreye giden uçları bul ve o buvattan devretakibini yap eminim ki bu şekil de bula bilirsin allah yardım cın olsun kardeş
teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri