Kafali kazan rezistans

darkveyn

Üye
Calistigim isletmede bobin kazaninda 8 adet kafali kazan rezistansi var 2 kontaktor ile monofaz verilerek calistiriliyor buhar kazani olmadigi icin boyle

Ben 1 kontaktor daha ekleyip z.rolesi ile 3 gruba ayiricam cunku arizasindan biktim 3 faz rezistans lara monofaz sigorta ile dagitilmis 2 tanesini baska 2 adeten alip baglamislar ariza yaptiginda biktim hepsini sokup olcmeye ben hepsini tek monofaz sigortaya baglamis olcam rn azindan hangi sigorta atarsa adres belli olcuak arada pabuclar eriyo cunku normal 4 6 kablo ile baglanmis

Yani isin ozu 2 kontaktor 8 rezistans trifaz rezistanslar kopru ile mono faz calistiriliyor
İsletme suyu ufak bir aritmadan gecerek kullaniliyor suyun sert mi yumsakmi oldugu belli degil ve kirec onleyici atiyolar ay da bir rezistans patliyor

Mecbur 2 tanesini koprulemek zorunda kalıyor

Sormak istedigim soru 1tanesi
2000watt x 3 =6000w
Tek fazdan 27a akim cekicek

Hangi kabloyu kullanmaliyim isidan etkilenmemesi icin 4*6 kablo tek grup icin yeterli oluyor ama isiya dayanikli kablomu takmaliyom yoksa gerek yokmudur

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri