KADINLAR-KADINCIKLAR

tr_escape

Üye
KADINLAR-KADINCIKLAR:

- Pazardan süt alıp yoğurt yapmıyorsan,o marketlerden aldığın katkısının ne olduğu belli olmayan, yoğurt kılığındaki ürünü yiyeceksin. Sevgili tembelciğim!

- ''Memelerim sarkacak!'' diye çocuğunu emzirmezsen o çocuk yaşam savaşına zaten yenik başlayacak,Ajda Pekkan akıllım.

- 'Salça yap' demiyorum ama memleketinde elleri öpülesi kadınlarımızın yaptığı salçalardan satın almıyorsan,kanserojen içeren katkılı salçaları hem yiyecek hem de yedireceksin mutfak güzeli(!)

- 'Erişte yap' demiyorum ama en azından marketten makarna alacağına köy pazarından erişte satın al be kadın(!).Erişte ne mi?Annene sor,kayınvalidene sor,mahallendeki yaşlı ebe'ye sor. Sorgusuzum

- Pazardan kese yoğurdu alıp,ayran yapmışlığın yok,bir dene daha önce ayran diye içtiklerinin ne olduğunu gör bari meraksızım,

- Dört tane biberi,üç tane salatalığı hazır sirkeye koyup turşu yapmak zahmetine katlanmıyorsan önüne konan o hazır ne olduğu belli olmayan turşuları zıkkımlanacaksın,içinde koruyucu olduğu için miden ağrıyacak,sen de adamın başını ağrıtacaksın geçimsizim,

- Yaz aylarında 5-10kğ biber alıp kurutup sofralık biber yapmazsan Avrupa kapılarından dönen alfoksinli kiremit tozlu ve boya katkılı toz biberleri ziftleneceksin tembel uyuşuğum,

- Yaz günleri pazardan alacağın domates taze fasulye, bamya, börülce,vb.organik yiyecekleri hazırlayıp dondurucunda kışa hazırlamazsan,marketten ürünün korunması adına içine ne konduğunu bilmediğin renkli kutulardaki lastik tadındaki sebzeleri yiyeceksin hazırcım,

- Limon şeker ve suyu karıştırıp limonata yapmıyorsan kolon kanseri yaptığı kesinleşen mısır şekeriyle hazırlanan boyalı suları içeceksin,'Dondurmam Kaymak' filmindeki yurdum dondurmacısı yalan mı söylüyor?Gıda boyası, şeker su karışımı.. Afiyet olsun beslenme özürlüm,

- Mahalle kasabından kıyma alıp güzelim türk köftesini yapmazsan -utanmadan-bir soğan halkasının reklamını yapan,küçük çocukları suni oyun bahçesinde 'dondurma' diye sattığı kremayla kandıran 'büyük şeytan' Amerika'nın o aptal yağ deposu hamburgerlerini yiyeceksin,ondan sonrada 'kilo aldım,damar sertliği yaşıyorum,halsizim, şekerim yükseldi' diye beyaz önlüklülere koşacaksın.
Onlarda seni daha değişik zehirlerle(!) tedavi etmeye çalışacaklar.Bu seferde böbreklerin karaciğerin miden zarar görecek,ondan sonra da''Bunlar neden benim başıma geliyor?'' diye zırıl zırıl ağlayacaksın. Düşüncesizim!

- Gerçek balımız yerine salt ucuz diye Çinden gelen bal yedirirsen çocuğuna o çocuk hem fiziksel hem ruhsal olarak eksik gelişir daha doğrusu gelişmez,gözleri bile çekik olur yahu. Ucuzcu meraklım!

- 'Bizim zamanımızda' diye başlayan ak elli, bal dilli,nur yüzlü büyüklerin sözünü kesip ''Geçti sizin zamanınız,şimdi herşeyin hazırı ve kolayı var dersen!''hazır ve kolayın sana hazırladığı sonuçlara katlanırsın. Çok bilmişim!

- Sabahları zeytinli peynirli, ballı, yumurtalı, kahvaltı yerine kedi çanağında süt ile karıştırdığın Amerikan mısır gevreği mama ile kendini kandırmaya devam edersen hastalık için çok beklemeyeceksin tembel tenekem,

- Un yumurta şekeri karıştırıp bir kek dökmezsin,çocuğunun eline cips ve şekerleme verirsin ondan sonra 'bu çocuk obez oldu!' diye doktora götürürsün. Doktor çocuğuna ne yapacak sanıyorsun? Tıp özürlüm!

- Uykundan feragat edip,okula giden ufacık çocuğuna kahvaltı yaptırmayıp beslenme çantasına tost yapıp,meyva suyu ya da süt koymazsan,vicdanını rahatlatmak için verdiğin para ile çocuğun sabahın erken saatinde o soğuk havada cola ile soğuk sandviç yediğini bilmiyor musun?Adı 'anne' olan kadıncık!

- Babanın annenin gençliklerinde bir günde yürüdükleri mesafeyi sen bir ayda yürümüyorsan -utanmadan- deniz kenarında bile arabayla geziyorsan,
bakkal'a gitmek yerine telefonla sipariş veriyorsan ''Kollestrolüm var,belim kalınlaştı,gıdığım sarktı,damarlarım elektrik kablosu gibi sertleşti,karaciğerim yağlandı'' diye ağlamayacaksın.Hareket özürlüm!

- Artık 'altın günlerinizi' bile pastanelerde yapıyorsunuz,pastanenin bol yağlı, kremalı güzel görüntülü ama doğal olmayan hazır şerbetler ve ne idiğü belirsiz yağlar kullanılarak hazırlanmış ürünlerini renkli ve de gazlı sıvılarla birlikte tüketiyorsun, üzerine-günah çıkarmak için de- çay'ı şekersiz içiyorsun.Kısır bile bu yediklerinden çok daha doğal ve zararsızdır. Sosyete özentilim!

- ''Tembel Avrat'' reyonundan ayıklanmış yıkanmış sebze almanı kabul ettim de,kuru soğanın küp şeklinde doğranmış ve dondurucu da korunanını satın almanı nasıl anlayayım be kadın(!)...

- Gösteriş yapacağım diye lüks mekanlarda sevmediğin ve doymadığın halde en pahalı yemek olan suşi yiyip,eve dönerken etrafını kolaçan ettikten sonra kaldırımdaki kokoreççiden ya da köfteciden ekmek arası yiyen, ya da diğer tezgahdaki nohutlu pilava saldıran sen değil misin?Yalancı sosyetem.

Şahin Erkenez-Marmaris

Çok karışık bir olay günümüzün eko-özgür kadınlarını anlatıyor :)))))))

Her geçen gün bu kadın milleti daha az iş görüyor. İşin ilginç yanı ise daha az iş gördükçe daha fazla 'öldüm-bittim' diye hayıflanıyorlar :D:D

Evet çok haklısın esc,insanlarımız bu konularda ne yazık ki çok düşüncesiz,Kızılay'da o yabancı lokantaların önünden geçerken şöyle bir bakıyorumda ciddi anlamda acıyorum o insanlara,pahalı ve ne olduğu belli olmayan şeyleri nasıl yiyorlar anlayamıyorum ve gerçektende şenlik havasındalar,adeta eline en sevdiği oyuncağı verilmiş çocuk gibi...

Bunlara rağmen kuru fasülye-pilav lokantası Kızılay Meydanı ve civarında neredeyse yok gibi bişi,geçen Necatibey'de bir tane var orada yedim,her yer hazırcı-ekmek arası,oysa ki çok güzel yemeklerimiz var,mantı ne kadar güzel bir yemek öyle diil mi,güzel bir patates yemeği,yoğurtlu bir makarna,çoban salata,ayran,çamlıca gazozu,uludağ gazozu,soğanlı bir melemen,bu gibi merkezi yerlerde çokça lokantalarda ucuz ve güzel bir şekilde halkımıza sunulmalı ama ne yazık ki yok...

Satılan tavukların çoğu birkaç günde büyütülmüş hayvanlar,çoğu zamanda bir karışıma batırıp pişiriyorlar ve ufacık but kocaman oluyor,tabii gerçekten sağlıksız...

Bahsettiğin konuda anneler ciddi anlamda bilinçlendirilmeli....

Sevgili arkadaşlar sakın kadınlarımızı/kızlarımızı itham olarak algılamayın,bu bir gözlem kişinin kendi düşüncesini gösterir , ki ben de evime yoğurdu bakkaldan alıyorum salçayı tat'dan gibi.

Amaç sadece değişen insanı görmek.

Sevgili arkadaşlar sakın kadınlarımızı/kızlarımızı itham olarak algılamayın,bu bir gözlem kişinin kendi düşüncesini gösterir , ki ben de evime yoğurdu bakkaldan alıyorum salçayı tat'dan gibi.

Amaç sadece değişen insanı görmek.

Burası serbest konular bölümü olsada birçok bireyin olduğu bir gruba, yani kadınlarımıza-kızlarımıza biraz itham varmış gibi geldi bana. Forumumzdaki bayan üyelerimiz azlığından dolayı şu ana kadar tartışma ortamı çıkmadı diye düşünüyorum.

En azından bu mesajı eklemeniz iyi oldu.

arkadaslar kadinlarimizi ve kizlarimi sorgularken birde gecmis ile bugunu karsilastirmadiginiz icin yanilgidasiniz bence
eski zamanlarda bahsettiginiz zamanlarda acaba calisan vede eve ekmek getirmeye calisan kac tane kadin ve kizimiz vardi acaba onu dusundunuzmu acaba
evet o zaman kadin calismiyordu vede yaptiklari bu isler onlarin gorevleri idi
fakat su anda kadinlar vede kizlarimiz bizimle beraber calisarak aile butcesine katkida bulunmaya calismaktadir.simdi bunu gozardi ederek bu yorumlar yapilmamalidir
eslerinizi calistirmayin ev hanimi olsunlar vede sizlerde bunlari yapmazsa o zaman herseyi soyleyin ama hergun bizlerle beraber calisan birde eve gelip ev islerini yapmaya calisan hanimlara kesinlikle ama kesinlikle kimsenin birsey soylemeye hakki yoktur

arkadaslar kadinlarimizi ve kizlarimi sorgularken birde gecmis ile bugunu karsilastirmadiginiz icin yanilgidasiniz bence
eski zamanlarda bahsettiginiz zamanlarda acaba calisan vede eve ekmek getirmeye calisan kac tane kadin ve kizimiz vardi acaba onu dusundunuzmu acaba
evet o zaman kadin calismiyordu vede yaptiklari bu isler onlarin gorevleri idi
fakat su anda kadinlar vede kizlarimiz bizimle beraber calisarak aile butcesine katkida bulunmaya calismaktadir.simdi bunu gozardi ederek bu yorumlar yapilmamalidir
eslerinizi calistirmayin ev hanimi olsunlar vede sizlerde bunlari yapmazsa o zaman herseyi soyleyin ama hergun bizlerle beraber calisan birde eve gelip ev islerini yapmaya calisan hanimlara kesinlikle ama kesinlikle kimsenin birsey soylemeye hakki yoktur

Bir bakıma doğru,burada önemli olan bir şeyde bir erkek evlenmeyi düşünüyorsa kafasına koydu ise muhakkak maddi yönden sorunsuz olmalı,yani bu illaki milyarder olacağı anlamına gelmemeli,herkez tabii ki zengin olacak diye bir kural yok,ama en azından sürekliliği olan bir meslek-iş edinmeli,bence en az 5 yıl birikim yapmalı,insanlar kalabalık bir pastanede iki bardak çay ile evlenme sözleri veriyorlar,nasıl yapıyorlar anlayamıyorum...
Sözü getirmeye çalıştığım yer elbetteki kadın,tüm bunlardaki sorun önce kadını sonra çocuğu etkiliyor ve de sorunun patlağı genelde kadın tarafından geliyor,yani kadın tarafı kendini güvende hissetmediğinde zaten aşılması güç problemler ortaya çıkıyor...
Evi dişi kuş yapar ama evin direğide kocadır,koca herşeyi sağlam bir zemine oturtmalı ki dişi kuş üstüne evi yapsın....
Birde dediğiniz gibi erkek ayrıca düşünceli olmalı,örneğin en azından kendi çevre düzenini sağlayabilmeli,çorabını çıkarıp atmamalı,pantolonunu askıya asmalı,ne biliyim koltuktan kalktığında eğer bozulduysa düzeltmeli,böylece en azından karısnın haklı üf-püflerine maruz kalmaz...Erkeği dağınık olduğu için yakınan çok kadın biliyorum,hatta bunalıma girenleri bile gördüm....

bence eskiden hersey daha guzelmis bence simdide guzel ama eskilerin tadi ve yeri bambaskaymis arkdasa tskler guzel bi paylasim olmus bu paylasimin hepsi gercek bence bunlar gunluk yasatimiz malesf oluyor buyuzden bence bazi seyleri kendi sagligimiz acisindan kendimiz uretmeliyiz.....

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri