kac kw ups kulanirim

oncelikle herkese selam.....formulleri bilmedigim icin soruyorum.yapmiş oldugum panoda 3 ad. 0.37 kw inverter ve 5 A cikisli bir power var ben bu devreye ups baglamak istiyorum ama kac kw ups kullanicagimi bilmiyorum...bunu formullerle belirtirmisiniz.. arti kva kw cevirme ........ gibi formulleri veriirseniz sevinirim simdiden ustatlarima selamlar.....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1KW=1000W
1HP=736W

0,37KW = 370W Bu yükten iki tane varsa  370x2=  740W

''5A çıkışlı power''  tabiri yanlış bir tabir.  5A akım çeken yüküm var dersen eğer ;
P=UxI   (Güç=GerilimxAkım) Tek fazda   (cosfi ihmal)
220x5 = 1100w
toplam yük : 740+1100= 1840watt =1,84kw

3 kVA'lık bir ups alırsan %60 dolaylarında yüklemiş olursun buda en ideali.

ya ewet arkadaslar bende bu kva ile kw tın arasındaki farkları tam anlayamadım bi türklü kw yi hesaplarken p=v.ı da kva yı hesaplarken s=v.ı.cos@ mı kullanıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

tek_terimler10.gif

https://i.kontrolkalemi.com/8/temel-elektronik-notlari-hesaplamalar-cozumler-formuller.pdf

cok tesekkur ederim teknikadam_41 eline saglik cok yardimci oldun ustam...

eminim bunlari bilmeyen cok kisi var (bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip) bu site bizim sag kolumuz hem ogrenelim hem destek cikalim ustatlarimiza tesekkurler

saolasın teknik adam çok faydalı oldu zaten adamlarda yazmışlar 'Çoğu insan, KGK yükü boyutlandırması için kullanılan Watt ve Volt-Amp (VA) arasındaki ayrımda karışıklığa düşer.' diye :D

peki bu ornektekı 3 faz olsaydı nasıl olacaktı formul cos fi degerini 0.95 mı alacaktık?bı yardım edermısınız....

Uzman arkadaşım verdiğin bilgiler çok güzel ama ben tam olarak anlıyamadım ...Formüller felan karışık biraz daha açıklayıcı anlatırsan sevinirm..Yönlendirdiğin siteyede baktım..

Forum istatistikleri

Konular
128,448
Kullanıcılar
450,388
Son üye
ozkanhatira

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri