KABLOSUZ TERMOSTAT

Arkadaşlar merhaba Buderus U052 marka kombi m var, kablosuz bir termostat almak istiyorum lakin buderusun kendi orjinal termostatları aşırı pahalı, General ve Demir-döküm ürünleri daha uygun lakin bunlar uyum sağlarmı sağlamaz mı ? bilmiyorum kimi satıcılar hepsi uyar diyor kimileride sadece buderus uyar diyor ne yapsam bilemedim aranızda bu konu hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olursanız sevinirim.

İstediğin termostatı kullanabilirsin sıkıntı olmaz. Kombi termostat girişi standart çünkü sadece bir köprü var.

İstediğin termostatı kullanabilirsin sıkıntı olmaz. Kombi termostat girişi standart çünkü sadece bir köprü var.
Ama benim kullandığım Buderus kombi (u52) de Köprülü değildi. Ben orijinal termostat bağlarken dikkat ettim . Ayrıca köprü olamaz çünkü aynı uçlarda 15v civarında gerilim de var termostatı beslemek için

İstisnalar olabilir genelde köprü sökülür ve oraya termostat takılır.

İstisnalar olabilir genelde köprü sökülür ve oraya termostat takılır.
Siz standart demişsiniz , istisna belirtmemişsiniz. Arkadaşın kombiside Buderus olunca , şimdi sizin dediğinizi kural kabul eder açar kombiyi o araya bağlar . Elindeki termostat basit on off ise yada besleme voltajı farklı ise termostata yada kombi besleme ünitesine zarar verir diye bildiğim bir şeyi yazayım dedim. Rahatsızlık verdiysem kusura bakma

Netice ; @henoktakurt kardeşim senin kombiye diğerleri olmaz . BUDERUS RC-10,RC20,RC30 termostatlarından birini kullanabilirsiniz . RC-10 galiba 150₺, RC-20 ise 500₺ civarı

Yakın zamanda arkadaşım General marka kablosuz termostat aldı, buderus viesman aynı marka dedi, jumper çıkarılıp rölenin NO kontaklarına bağlanıyor gerek yanında verilen gerek nette bulunan bağlantı şemalarında. Fiyat 230TL. Saygılar.

Yakın zamanda arkadaşım General marka kablosuz termostat aldı, buderus viesman aynı marka dedi, jumper çıkarılıp rölenin NO kontaklarına bağlanıyor gerek yanında verilen gerek nette bulunan bağlantı şemalarında. Fiyat 230TL. Saygılar.
Sayın bylent Buderus u52 de Jumper yok ki. Termostat bağlanan iki Uç Arasında da 15 volt gerilim var. Kendi orijinal termostatı o uçlardan besleme alıyor aynı zamanda

@Haldun1 Bey mesajım bu model için değil yanlış anlaşılmasın, odatermostati.org bağlantı resimlerine göz atın, marka marka ayrılmış. Arkadaşım aynı şekilde montaj yaptı, şu anda günlük değerleri alıp takip ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri