Kablosuz Kapı Zili Kendi Kendine Çalıyor

karadvt

Katılımcı Üye
Merhaba arkadaslar.

Geçenlerde eve kablosuz kapı zili aldım. Bazen bu zil kendi kendine calabiliyor. Muhtemelen bir frekans giriyor araya.

Bu kendi kendine çalma olayı da çok seyrek oluyor. Haftada bir gibi.

Bu konuda ne yapabilirim sizce? İçini açsam yapılabilecek bir sey var mıdır dersiniz?
Teşekkürler

Zil şu

Screenshot_20181011-122714.png

aynı zilden yakınlarında olabilir .
zil butonunu yanınıza alın ( kendi zilinizin pilini çıkarın , boşuna çalmasın )
veya çalsın çalışma mesafesini öğrenirsiniz !
yakınlarda denemeler yapın ikinci bir zil aynı frekansta ise çalacaktır .

Son düzenleme:
aynı zilden yakınlarında olabilir .
zil butonunu yanınıza alın ( kendi zilinizin pilini çıkarın , boşuna çalmasın )
veya çalsın çalışma mesafesini öğrenirsiniz !
yakınlarda denemeler yapın ikinci bir zil aynı frekansta ise çalacaktır .

O aklima geldi ama bina 3 katlı. Birisi kablolu diğerinde zil yok :). Diger binalar da uzak. Bunun alma mesafesi belirtildiği gibi 100 metre degil muhtemelen. Araya 2 duvar girince gidiyor. Bizim zil içeride olduğuna göre bir wireless frekansı karışıyor olabilir mi diye düşündüm.

O aklima geldi ama bina 3 katlı. Birisi kablolu diğerinde zil yok :). Diger binalar da uzak. Bunun alma mesafesi belirtildiği gibi 100 metre degil muhtemelen. Araya 2 duvar girince gidiyor. Bizim zil içeride olduğuna göre bir wireless frekansı karışıyor olabilir mi diye düşündüm.

http://www.technomax.com.tr/urunler7-2-1.html

bir yandan şunu düşündüm karşı zilde aynı durumu yaşayacak sorunu .
biraz saçma diyecesiniz !!! ama elektronik bilğim yok Mikrodalga fırınınız varmı ?
etkisi olabiirmi ? o anda çalışır .

Fırınlar için tavsiye edilen mikrodalga frekans aralığı 10 kHz ile 300 GHz olmalıdır
Güç yoğunluğu halk için 2450 MHz’de 1.6 mW/cm2 yi geçmemelidir.

Radyo frekans (RF) bandı nedir? Mikrodalga frekans bandı nedir?
3 kHz - 300 GHz arasındaki frekans bölgesi RF frekans bandı olarak tanımlanmıştır. Mikrodalga frekans bandı, RF bandı içinde yer alıp birkaç yüz MHz’ten birkaç GHz’e kadar olan frekans bandını kapsar.
Mikrodalga enerjinin en tanıdık ve en yaygın uygulaması 2450 MHz’de çalışan mikrodalga fırınlardır.

Son düzenleme:
http://www.technomax.com.tr/urunler7-2-1.html

bir yandan şunu düşündüm karşı zilde aynı durumu yaşayacak sorunu .
biraz saçma diyecesiniz !!! ama elektronik bilğim yok mikrodalga fırınınız varmı ?
etkisi olabiirmi ? o anda çalışır .

Fırınlar için tavsiye edilen mikrodalga frekans aralığı 10 kHz ile 300 GHz olmalıdır
Güç yoğunluğu halk için 2450 MHz’de 1.6 mW/cm2 yi geçmemelidir.

Radyo frekans (RF) bandı nedir? Mikrodalga frekans bandı nedir?
3 kHz - 300 GHz arasındaki frekans bölgesi RF frekans bandı olarak tanımlanmıştır. Mikrodalga frekans bandı, RF bandı içinde yer alıp birkaç yüz MHz’ten birkaç GHz’e kadar olan frekans bandını kapsar.
Mikrodalga enerjinin en tanıdık ve en yaygın uygulaması 2450 MHz’de çalışan mikrodalga fırınlardır.

Benim yok ama altta veya üstte olabilir hocam.

Herhangi ark yapan bir alet bile tetikleyebiliyor. Florasan lamba, klima, buzdolabı kompresörü, yıldırım, vs gibi.
Çok çektim bu yüzden. Eğer bundan değilse frekans ayarı varsa onunla uğraşmak gerekir.

Herhangi ark yapan bir alet bile tetikleyebiliyor. Florasan lamba, klima, buzdolabı kompresörü, yıldırım, vs gibi.
Çok çektim bu yüzden. Eğer bundan değilse frekans ayarı varsa onunla uğraşmak gerekir.

Boşa aldım desenize. En iyisi bir fırsatta yapabileceğim bir şey var mı diye içine bakayim ben. Dıştan zil sesi secmek dışında bir ayar yok

Boşa aldım desenize. En iyisi bir fırsatta yapabileceğim bir şey var mı diye içine bakayim ben. Dıştan zil sesi secmek dışında bir ayar yok

videoyu tam seyredin derim .
ara sıra seyrek oluyor diyorsunuz , hiç kurcalamayın öyle kullanın ileride belki sebebini bulursunuz , belkide biri zili çalıp kaçıyordur .

videoyu tam seyredin derim .
ara sıra seyrek oluyor diyorsunuz , hiç kurcalamayın öyle kullanın ileride belki sebebini bulursunuz , belkide biri zili çalıp kaçıyordur .

İlk başta birisi mi çaldı diye düşündüm. Bir defasında zilin yanındayken kendiliğinden çaldı. O zaman anladım. Videoyu izledim hocam. Başka bir alıcı verici olsa hallolur muhtemelen. Bir frekans karışıyor arada ama nedir belli değil. Bakalım yine devam ederse kablolu bir şeyler yaparım.

İçini açın entegre yanında lehimli - lehimsiz padler olacaktır, burayı değiştirip vericdeki yeri de aynı şekilde yapmanız şartıyla sorunun devam edip etmediğini denyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri