Kablo Kesim Panosu Yardım

bigblack

Üye
iyi akşamlar arkadaşlar kafam iyice karıştı bş pano yapıcam sıemens 420 mikromaster kullanıcam makine startladığında ilk hızda motor kabloyu sürücek 1.bakır gözü kablonun belli yerlerinde olan bakırı görücek o görürken 2. gözde bakırı görücek 1.göz bakır görmeyi kestiği zaman motor 2. hıza geçicek 2.göz görmeyi kestiği zaman ise motor durup bıçak kesicek ama şu gözler ile olan kısım kafamı çok karıştırdı gözler (no) kontak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
iyi akşamlar arkadaşlar kafam iyice karıştı bş pano yapıcam sıemens 420 mikromaster kullanıcam makine startladığında ilk hızda motor kabloyu sürücek 1.bakır gözü kablonun belli yerlerinde olan bakırı görücek o görürken 2. gözde bakırı görücek 1.göz bakır görmeyi kestiği zaman motor 2. hıza geçicek 2.göz görmeyi kestiği zaman ise motor durup bıçak kesicek ama şu gözler ile olan kısım kafamı çok karıştırdı gözler (no) kontak

arkadaşım o kullanılan makinayı sanırım benim gibi bir çok kişi ya tanımıyor yada bilmiyor.o makinayaı tarif etsen kesme kaç mm2 kablo boyu ne olacak hız bir takım ayrıntılara girersen sanırım kafamızda canladırıp sana yardımcı olur arkadaşlar.detay lazım.

bende bıseyı merak ettım arkadasım 420 mikromaster bır surucu daha once kullandım bunu iki ayrı hızda otamatık olarak nasıl surmeyı dusunuyosun bu konuda bıraz zayıfım bende bılmedıgımız bıseymı var bende orenmek ısterım mahsuru yoksa bıze anlat devre konusunda elımızden gelenı yapalım

resim veya grafikli bir paylaşım daha uygun olurdu.ayrıca gözlerin kullanılmasında şu şekilde olamazmı acaba
ilk göz bakırı gordüğünde yavaşla ikinci gözü gördüğünde dur vede kes seklinde olabilir bu
fakat bu dahada basit şekilde bir enkoder vede sayıcı yardımıyla yapılabilir.
encoder sayıcı girisine baglanır.1 sayma degerine yavaşlama degeri girilir .ikinci degerede kesme ve durma girilebilir.
bu şekilde çok daha hassas bir boy ayarı yapabilirsiniz

delta plc ile yaparım bunu sana ama biras daha acıklaman lasım resim varmı

Ekli dosyayı görüntüle .pdf.KABLO KESME.pdf

Arkadasım, Yapmayı düşündüğünüz makınanın bır benzerini yenıce bır kumas katlama makınasında yaptım, aradakı farkımız, benu işlemi ATV 31 sürücü ıle yaptım.Sıemens dekı termınal numaralarını bılemıyorum, onun ıcın termınal numaralarını 1.8 arası yazdım siz düzeltiniz.
R2; birinci fotosel. R3 ıkıncı fotoseldır.Ana hız potu makınanın ayarlanacak son hızıdır. BUnun yerıne ıstersenız sürücünün, menusunden max frekansı sabıtlıyebılırsınız ve pota gerek kalamaz.Pot kullanırsanız, son hızı (2.hızı ) ıstediğğniz gibi ayarlıyabılırsınız.1.hız ıcınde yıne menuden 1.hız speed ayar yapmalısınız.

Bu aradai önerıde bulunan "gezer77" arkadasımızın önerısı olarak da encodr kullanabılırsınız. Bunu için 2 setpoınt olan mız sayıcısı kullanabilirsiniz.yalnız burada, metrelerı kesın gırmenız gerekır, buda bir kaç deneme yanılma ıle bulunabilir.

İyi çalısmalar dilerim..

Ekli dosyayı görüntüle .pdf.KABLO KESME.pdf
Arkadaş,

Sıemens ın termınal baglantılarını ınternet den ındırıp, numaralayarak yenıden çizmeye çalışdım.

[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold]Sayısal giriş 2’nin fonksiyonu
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][/FONT][/FONT]Sayısal giriş 2’nin fonksiyonunu seçer.
0 sayısal giriş pasifleştirildi
1 DEVREDE (ON) Sağa
2 DEVREDE (ON) Sola" (DEVREDE + Ters dönüş yönü)
3 OFF2 – kademeli olarak durma
4 OFF3 – motor devrinin hızlı şekilde düşmesi (P1135 motor devri düşme süresini
tanımlamaktadır)
9 Arıza onayı
10 Sağa doğru düşük devirde dönüş
11 Sola doğru düşük devir dönüş
12 Ters yöne dönüş
13 Frekansı arttırma(Ana/ilave ayar noktası =Klavye (P1000))
14 Frekansı düşürme (Ana veya ilave ayar noktası= Klavye)
15 Sabit frekans 2 (bkz. P100
2)
16 Sabit frekans 2 + DEVREDE (bkz P100
2)
17 Sabit frekanslar 1 ... 7 (çift kodlu) (bkz P100
2)
25 DC frenini aktifleştirme (bkz P1230 ... P1233)
29 Harici devre kesme fonksiyonu
33 İlave ayar noktasını pasifleştirme (P1000’de tanımlanmıştır)
99 BICO parametrelendirmesini aktifleştirme – sadece uzman kullanımı için.
Sadece
P0700 veya P3900 = 1, 2 ya da fabrika ayar konumu P0970 = 1 vasıtası
Yanılmıyorsam, 1.hız secme için yukarıdakı paramaetreden 15.i ayarlamak gerekecek.

ayrıca, 1.hız için röle kontağının kapalı kontagını kulnamaya dikkat ediniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,230
Kullanıcılar
450,026
Son üye
Aliosmaninan

Yeni konular

Geri