Köy evine gelen enerji kablosu hakkında

dreawes

Üye
Herkese merhaba.
Köyde biri eski ( taş ev) bir de yeni yapılmış ev var.
Elektrik sayacı uzun zaman önce yeni eve alındı. Köy evi olduğu için elektrik projemiz yok.yeni eve gelen enerji kablosu eski ev uzerinden ve eski eve yakin direkten geliyor.yaklasik 50 m 2x6 kablo çekili durumda.
Yeni eve yakın noktada direk var.enerji kablosunu yeni eve yakın direğe almak istiyorum.dagitim sirketi proje istiyor.proje çizdirmek zorunda mıyım?
Çünkü yeni ev yapıldığı zaman eski sayaçlar vardı.yeni sayaçlar bağlanırken rahmetli ninem yeni eve bağlatmış.(eski evde yasanilmiyordu.)dagitim sirketi şimdi problem yapıyor.bu konuda yasa ne diyor bilmiyorum.bana açıklayabilir mısınız?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İki direk aynı hatta mı bağlı yoksa farklı hatlar mı bu da önemli. Çünkü her trafonun her fazının eşit yüklenmesi için aboneler kurulu güçlerine göre dağıtılırlar.
Proje bunun için isteniyor olabilir.

Herkese merhaba.
Köyde biri eski ( taş ev) bir de yeni yapılmış ev var.
Elektrik sayacı uzun zaman önce yeni eve alındı. Köy evi olduğu için elektrik projemiz yok.yeni eve gelen enerji kablosu eski ev uzerinden ve eski eve yakin direkten geliyor.yaklasik 50 m 2x6 kablo çekili durumda.
Yeni eve yakın noktada direk var.enerji kablosunu yeni eve yakın direğe almak istiyorum.dagitim sirketi proje istiyor.proje çizdirmek zorunda mıyım?
Çünkü yeni ev yapıldığı zaman eski sayaçlar vardı.yeni sayaçlar bağlanırken rahmetli ninem yeni eve bağlatmış.(eski evde yasanilmiyordu.)dagitim sirketi şimdi problem yapıyor.bu konuda yasa ne diyor bilmiyorum.bana açıklayabilir mısınız?
İki ev aynı yere yapılmadığı için dağıtım şirketi sizden yeni abone bağlantısı için proje istiyor yaullanmaya devam edecksiniz ya da yeni ev için hem mimari proje hemde elektrik projesi çizdireceksiniz imar barışından yararlansaydınız keşke

İki direk aynı hatta mı bağlı yoksa farklı hatlar mı bu da önemli. Çünkü her trafonun her fazının eşit yüklenmesi için aboneler kurulu güçlerine göre dağıtılırlar.
Proje bunun için isteniyor olabilir.
Imar barışından yararlandim.evin elk projesi yok.Muhtemelen değildir.cunku biri sonlandırıcı direk.digeri ara direk.tamam trafo fazlarına binen yuk önemli fakat bu benim durumumla alakali degil.simdi ben yeni abonelik aldim diyelim.bana bu en yakın direkten enerji vermek yerine daha uzağından mi verecekler.
Açıkçası oradaki muhendis yokuş yapıyor....
Iki ev
İki ev aynı yere yapılmadığı için dağıtım şirketi sizden yeni abone bağlantısı için proje istiyor yaullanmaya devam edecksiniz ya da yeni ev için hem mimari proje hemde elektrik projesi çizdireceksiniz imar barışından yararlansaydınız keşke
Iki evde ayni avlu icinde.ayni yerde.sadece enerji hattının direğini değiştirmek istiyorum.fakat sayac eski evde idi.uzun zaman önce dagitim sirketi elektrikcileri yeni sayacı yeni eve taktilar.bu evi az kullandığımız için bu durumu umursamıyorduk.simdi bunu düzeltmek istiyoruz.elektrik projesi gerek var mı?
Sonuçta yeni sayaç baglanmayacak

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri