köpeğin hareketine göre sensör

imprezasti

Üye
arkadaslar ben kopegime bi hareket sensoru yapmak istiyorum harket ettiginde farkli durdugunda farkli ses cikaran bir sensor olsun istiyorum yardimci olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piyasada kolayca bulunan pır detektörlerinden al. Çıkışına normalde açık ve kapalısı olan bir röle koy. İki farkı buzzer al, rölenin çıkışlarına bunları bağla.

tesekkur ederim cevabin icin sanirim ben tam anlatamadim ben bunu kopegin boynuna takicam kopegin hareketine gore calisicak

hangi hareketine göre?
yerde vuvarlanması hareket midir?
yada ayağa kalkıp dikilmesi.
ayaga kalkaken çalacak, kalkıp kımıldamassa duracak mı?
yoksa sadece yer değiştirirken mi sinyal verecek.
hımmm çok mu sordum?

Yaban tv de görmüştüm. Köpek durduğunda uzun aralıklı bip, köpek haretli olduğunda ise daha farlı bir ses veriyor. Avcılarla görüşürsen onlarda olacağını zannediyorum. Çünkü çekim Türkiye den bir çekimdi.

Bu bahsettiğiniz devreden 1999 yılında Jandarma Genel Komutanlığı için 2 tane prototip yapmıştım. Narkotik köpeklerine takacaklardı. Ancak devre şu anda nerededir hiç bilmiyorum. Ancak devre üzerinde 2 adet çok önemli sensör vardı. eğer onu bulabilr ve elektronikten de anlıyorsanız size devre yapımında yardımcı olabilirim. Sensörler civalı kontaktır. 3 farklı açıda yerleştirildiğinde köpeğin hareketine göre farklı resetlenen bir osilatör devresi ile yapabilirsiniz.

arda bey tesekkur ederim istedigimde bu, bende ava gidiyorum elektrik teknikeriyim kendim yapabilirimiyim diye dusunuyorum.tosun bey verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim arastirip bakicam eger bulursam hemen burda paylasip sizden yardim isticegim

tilt sensörler var titreşimde olduğunda kontak verir sabit durduğunda kontak vermez

ya arkadaşlar dukkanda onu yaznae arka depo depo da düzeltme olurken onü göremiyorum kapının ağzına bir pır sensör taksam depoya da zil bunu çalıştıracak devre nasıl olur yardım

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri