KÖtÜ komŞu benzetmesİ :)

absente

Üye
Arkadaslar daha once actıgım konularda sizlerden e-plan hakkında yardım istedim mesajlarıma karsılık verenlere binlerce kez tesekkur ediyorum ama buna rağmen yıllardır e-plan kullanıp bilgisini baskasına vermek istemeyenler cogunluktaydı cevap gelmediğine gore bende azmedip ilk once e-plan turkce yi indirdim kurcalamaktan gecelerce uyuyamadım sonunda onu cozdum ve artık turkce e-planda herseyi yapabiliorum satınalma listesyimiş bağlantılarmıs malzeme listesi kablo numaralandırma v.s hepsini onu mantıgını cozdukden sonra tekrar eplan 5,50 yi kurdum bilgisayarıma dedimya mantıgını cozdukten sonra diye ingilizcede olsa cozmekde zorlanmadım ondada artık istedigimi listelendirmeyi yapabiliyorum. Dedim ya kötü komsu benzetmesi diye hani bi ata sözu vardır ^^ KÖTÜ KOMŞU İNSANI MAL SAHİBİ YAPARMIŞ^^ diye siz beni mal sahibi deil ama '' BİLGİ'' sahibi yaptınız :) Hepinize binlerce kez tesekkurler....

“Kendi şartlarınızı
yaratmaktan kendiniz
sorumlusunuz!” H. Ford

Kötü komşu benzetmesine cevap;
Ben yıllardır bir eplan kullanıcısı olarak yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.
Ama insanların anlamadığı bir şey var eplanda çizgi cizilmiyor,Prosese uygun kumanda ve Plc çizimi yapılıyor.Proje çizen bir bir arkadaşımın malzeme bilgisi yoksa boşuna kürek çekiyorsunuz.Daha halen kontaktörle röle arasındaki farkı bilmeyen,hangi sembol ne anlama geliyor daha bunu bilmeyen arkadaşlar var ben öyle çizilmiş projeler gördümki! Çizen arkadaşları küçümsediğimden değil,Ama limit switch yerine ayak pedalı sembolü kullanıyorsa ben bu arkadaşın çizdiği projeden şüphe duyarım.
Pano toplamayı bilmeyen,sahada makina tesisatıyla uğraşmamış,plc proğramlama mantığını bilmeyen bir
insan proje çizer ama Pano-saha-proğram birbirini tutmaz.''Dolayısıyla soft olarak hangi proğram kullandığınız hiç önemli değil ne yapacağınızı biliyorsanız.Gerisi sadece soft'un menü kullanımına kalıyor...

Hepinize teşekkür ederim.

"absente" arkadaş.azmetmişsin ve öğrenmişsin.tebrik ederim.fakat yardım etmeyenlerin çoğunlukta olduğunu nereden çıkardın.üstelik yardım da almışsın.ben de eplan öğrenmek istiyorum
ama tabiki kendi başına öğrenmek zor oluyor.sen bu işi tam olarak öğrendiğine göre bu bilgileri
toparlayıp,hiç olmazsa 2-3 sayfalık bir paylaşım yaparsan çok iyi olacak.özellikle o bahsettiğin
noktalarda.
kolay gelsin.

.sen bu işi tam olarak öğrendiğine göre bu bilgileri
toparlayıp,hiç olmazsa 2-3 sayfalık bir paylaşım yaparsan çok iyi olacak.özellikle o bahsettiğin
noktalarda.
kolay gelsin.

bu hafta sonuna kadar epaln 6,1 dede eplan 5,50 dede ogrendiklerimim yazıp sosyalar halinde sunucagım arkdaslar.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri