Jvc Gr-ax240s Kamera Kullanım Yardımı

ibokozan

Üye
Jvc Gr-ax240s Kamera Kullanım Yardımı
merhaba bugün bir akrabamızdan bu kamerayı aldım. yarın da yapacağım gezi için çekim yapmak istiyorum bu nedenle bugün kaset aldım 45 vhsc sx kaset kullanıyor. inşallah doğru almışımdır.

kamerayı bugün aldığım için kullanmasını bilmiyorum pek fazla. biraz çekim yaptım tv'ye taktım siyah beyaz gösteriyor.

bu kasede renkli kayıt yapıyor mudur?

kamera kasedi 45 dakika mıdır?

en iyi çekimi hangi ayarda yapmalıyım?

bir kasedi tekrar kullanabiliyor muyuz?

lütfen bunların cevabını acil olarak öğrenebilirsem çok sevinirim. iyi akşamlar

Kaset Dak. lıktır
Renkli çekim yapar
tekrar tekrar silinir tekrar kayıt yapar ama cok kere silinip kayıt edilirse kayıt kalitesi bozulur.
kapalı yerde çekeceksen gece modunu kullan

sayın alfa romeo

bugün çekimi yaptım. fakat camera oynatırken ve ara kablo ile skart girişinden televizyona bağladığım zaman görüntü siyah beyaz. bu kameranın tv çıkışından mı kaynaklanıyordur? yoksa sizce yanlışlıkla siyah beyaz mı çekim yaptım?

Kayıt anında görüntü renkli ise kaydın renklidir.
hata kablo veya konnektörlerde olabilir .Tv ayarlarındada olabilir başka tv de denemeni tavsiye ederim.

kamera biraz eski... bu nedenle kayıt anında da siyah beyaz gösteriyor. yarın kasedi çıkartıp dvd ye çektireceğim orada belli olacak bakalım :)

bugün dvd yi aldım. malesef siyah beyaz çekim yapmış. kurcalamadığım yeri kalmadı. her ayarı deneyip çekim yaptım fakat renkli çekim yaptırmayı başaramadım. sorun nedir bilmiyorum :(

renkli şekilde kayıt kendi evimde kendi bilgisayarımda yapmış bulunmaktayım arkadaşlar.

televizyonun siyah beyaz gösterme sebebi, ve siyah beyaz dvd çeken adamın aygıtları: her ikisininde secam görüntü sistemini desteklememeleri.

ınca tv wizard kartım secam görüntü destekliyormuş. kendim renkli şekilde kayıt yaptım :) yeni bir televizyon alırken secam alırsam tv de de çok kaliteli şekilde izleyebileceğim :)

özellikle alfa romeo arkadaşıma yardımları ve fikirleri için çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri