Jeneratör ruhsatı

Arkadaşlar merhaba 2007 yılında kurulumu yapılmış olup ruhsatı alınmayan jeneratör var. Projeyi yapıp onaylattım ilgili elektrik dağıtım şirketinde geçici kabul (ruhsat ) için müracaatta bulundum lakin jeneratör çok eski diye ruhsatı vermedi dağıtım şirketi. buna benzer bir durumla karşı karşıya gelen arkadaş oldu mu ya da yönetmenlik bu konuda ne diyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Jeneratör 2010 imal tarihli diye geçici kabülümüz Red edildi ayrıca yönetmenlik gereği diye bir dayanak da sunmuşlar. Peki epdk ya direk mail ya da dilekçe ile mi bilirsem?

mail müracaatı yeterli olmalı.Hangi yönet-
meliğin hangi maddesine göreymiş ? 2010 tarihi çokmu eskiymiş ? Transfer sis-
temi ! uygun ise,makinanın üretim kalite-
si onu neden ilgilendiriyormuş -

mail müracaatı yeterli olmalı.Hangi yönet-
meliğin hangi maddesine göreymiş ? 2010 tarihi çokmu eskiymiş ? Transfer sis-
temi ! uygun ise,makinanın üretim kalite-
si onu neden ilgilendiriyormuş -
Screenshot_20210130_225555.jpg
Screenshot_20210130_225555.jpg

Sami bey teşekkür ederim.
Güya buna dayanarak Red kararı vermiş
Proje onaylanmış ayrıca tesis yerinde kontrol edildi transfer sisteminde zerre kadar bir pürüz olmamasına jeneratörün imal tarihine takıldılar

Son düzenleme:
İmal tarihine değil. 2007 den beri kullanılmış olması problem bence.

Adamların atıf yaptığı madde : 2 yıl içinde üretilmiş olması ve yeni olması diyor. Yani piyasadan ikinci el eski bir jeneratör alıp takılmasın diye konmuş bir madde.

Zira mekanik aksamı değerlendiremeyiz diye eklemişler.

Kusuruma bakmayın ama 13 yıllık bir jeneratörü sıfır diye bende kabul etmezdim. Ömrünü, arıza çıkarma olasılığını, artık garantisinin olmamasını, bilerek kabul etmek doğru olmaz zaten.

Tamam dostum haklısın diyelim aynı dağıtım şirketi 10 yıllık başka bir jeneratörün kabülünü yapıp benimkini Red etmiş buradan bir çözüm bulamaz mıyız?
İmal tarihine değil. 2007 den beri kullanılmış olması problem bence.

Adamların atıf yaptığı madde : 2 yıl içinde üretilmiş olması ve yeni olması diyor. Yani piyasadan ikinci el eski bir jeneratör alıp takılmasın diye konmuş bir madde.

Zira mekanik aksamı değerlendiremeyiz diye eklemişler.

Kusuruma bakmayın ama 13 yıllık bir jeneratörü sıfır diye bende kabul etmezdim. Ömrünü, arıza çıkarma olasılığını, artık garantisinin olmamasını, bilerek kabul etmek doğru olmaz zaten.
Ayrıca 2. El değil 13 yıl önce takılmış olup çalışır vaziyette ve ruhsatı yeni alınmak istenen bir tesis

Su-i Misal örnek olmaz der eskiler. Başka bir jeneratörü kabulleri de yanlıştır bu şartlar altında sizinkini de.

Ayrıca 2. el örneğini "piyasadaki bazı vatandaşlar bu yola başvurmasını engellemek içindir" diye örnek verdim.Şartlar müsait olsun bunu yapacak çok adam var.Hatta bir tane jeneratörü bina bina gezdirirler.
Hasılı sizin Jeneratöre 2. el demedim.

Birde anladığım kadarı ile Hastane jeneratörü.Eğer durum buysa kimse risk almak istemez. Bir gün jeneratör devreye girmez ve bir iki yaşam destek cihazı çalışmaz birileri ölürse okkanın altına ilk gidecek o jeneratörün sorumluları ve kabulünü yapan olur.

Bence,sağ gösterilip sol vuruluyor.Bizim
konumuz " jeneratör kabul prosedürü ".Bu
işle ilgili kanuna göre karar verilmeli.Bi-
zi ilgilendiren kanun budur.Burada o şartlar varsa amenna.

Ekli dosyalar

• Jeneratör yönetmeliği.pdf
    3.3 MB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular