jeneratör ruhsatı hk.

Elektrik enerjisi imdat grupları ve otoprodüktör tesisleri ruhsat yönetmeliği gereğince jeneratör gruplarının ruhsatlandırılması aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı belirtilmektedir.
ruhsat alınırken süreç nasıl işliyor? bilgileriniz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim..
herkese iyi çalışmalar...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşım benim resmi, kurum içinde istediler ruhsat için bende o.g. hat geçici kablu gibi jeneratöründe kabulunu yaptırdım urfada.zaten bu konudada tedaşın peki bir bilgisi yok.nasıl yaparsan kabul ediyor tedaş[email protected]

bu konu muaalak kimin ilgilendiği bile belli değil jeneratörlere sayaç koyuyoruz ama neden koyuyoruz onuda bilmiyorum enerji bakanlığına tedaşa sorduk olumlu bir cevap alamadık .
türklerin abuk subuk işlerinden biri daha hangi kurumun ilgilendiği belli değil bilemem ne
nese yinede anlatayaım

1- tek hat şemeası çizizyorsunuz
2- jeneratöre topraklama yapıyorsunuz
3-jeneratör dışarıda ise tel örgü yapıyorsunuz (bazıları istemiyor bazıları istiyor oda ayrı enteresan bir konu)
4- jeneratöre uygun akım trafolu sayaç takıyorsunuz
5- enerji bakanlığına veriyorsunuz
6- tedaştan kabul geliyor kabul ediyor

bunlar zor geliyorsa bir firmaya vekalet veriyorsunuz onlar o işi sizin adınıza takip ediyor

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri