Jeneratör amper değeri

kurba

Üye
Merhabalar. Kısa bir süre önce Aksa AAP3500E benzinli-ipli/marşlı model jeneratörü sıfır olarak satın aldım. elimde max 2100W güç çeken bir cihaz var. (pelet kazanı) Jenerator bu cihazi calistirmiyor. Şöyle ki, jeneratorun teknik dokümanima baktigimda 10A çıkış verdiği yaziyor. Benim cihazım ise 16A çekiyor. Jeneratorun çıkışını 16A ya çıkarma şansım varmıdır? Jeneratörün sigortasını değiştirsem 16A sigorta ile sorun çözülür mü, jeneratöre bir zararı varmıdır? Ya da başkaca bir çözüm önerebilirmisiniz. Zira cihaz calışmıyor. İcerisinde bulunan kart hata veriyor ekrana. Kombi gibi düşünün. Ekranda şu karta bağlanamadı falan yazıyor ama cihazin fişini jeneratörden cikartip Şebeke elektriğine takdigimda sorunsuz çalışıyor. Cevabiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20220301_111403.jpg
    20220301_111403.jpg
    159.6 KB · Görüntüleme: 16
  • 20220329_165639.jpg
    20220329_165639.jpg
    193.1 KB · Görüntüleme: 16
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar. Kısa bir süre önce Aksa AAP3500E benzinli-ipli/marşlı model jeneratörü sıfır olarak satın aldım. elimde max 2100W güç çeken bir cihaz var. (pelet kazanı) Jenerator bu cihazi calistirmiyor. Şöyle ki, jeneratorun teknik dokümanima baktigimda 10A çıkış verdiği yaziyor. Benim cihazım ise 16A çekiyor. Jeneratorun çıkışını 16A ya çıkarma şansım varmıdır? Jeneratörün sigortasını değiştirsem 16A sigorta ile sorun çözülür mü, jeneratöre bir zararı varmıdır? Ya da başkaca bir çözüm önerebilirmisiniz. Zira cihaz calışmıyor. İcerisinde bulunan kart hata veriyor ekrana. Kombi gibi düşünün. Ekranda şu karta bağlanamadı falan yazıyor ama cihazin fişini jeneratörden cikartip şebeke elektriğine takdigimda sorunsuz çalışıyor. Cevabiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba😌

Cihazın sürekli çıkışı 10 amper ise bunu değiştiremezsin en başında ihtiyacına göre cihaz özelliklerini karşılaştırıp alman gerekirdi
Sigortayı değiştirmen hiçbir kâr elde etmez çünkü cihazdaki 10a sigorta 10 amperden yüksek güçte çekilen akım veya kısa devre durumunda devreyi açar senin 16 amper takman ise uzun vadede zarar verebilir
Pelet makinen anlık olarak kendi gücünün 1 2 katını çekeceği için jeneratör karşılamıyor
Etikette nominal çıkış 2.5 kw senin cihazının nominal çektiği güç 2100 watt mantıken çalışması gerek ama az önce söylediğim gibi cihazın başlangıçta jeneratörün kapasitesinden fazla akım çektiği için devreye giremiyor..

Benim görüşüm budur..
Elbette konu hakkında çok daha bilgili ustalarımızdan bilgi alman daha yararlı olacaktır...!

Merhabalar. Kısa bir süre önce Aksa AAP3500E benzinli-ipli/marşlı model jeneratörü sıfır olarak satın aldım. elimde max 2100W güç çeken bir cihaz var. (pelet kazanı) Jenerator bu cihazi calistirmiyor. Şöyle ki, jeneratorun teknik dokümanima baktigimda 10A çıkış verdiği yaziyor. Benim cihazım ise 16A çekiyor. Jeneratorun çıkışını 16A ya çıkarma şansım varmıdır? Jeneratörün sigortasını değiştirsem 16A sigorta ile sorun çözülür mü, jeneratöre bir zararı varmıdır? Ya da başkaca bir çözüm önerebilirmisiniz. Zira cihaz calışmıyor. İcerisinde bulunan kart hata veriyor ekrana. Kombi gibi düşünün. Ekranda şu karta bağlanamadı falan yazıyor ama cihazin fişini jeneratörden cikartip şebeke elektriğine takdigimda sorunsuz çalışıyor. Cevabiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Probleminizin en kısa sürede çözülmesi için jenaratör firması/servisi ile direk görüşün. Motorların kalkınma akımı fazla olduğundan aldığınız ürün çalışmaya başlatamıyor, kolaylıklar..

Probleminizin en kısa sürede çözülmesi için jenaratör firması/servisi ile direk görüşün. Motorların kalkınma akımı fazla olduğundan aldığınız ürün çalışmaya başlatamıyor, kolaylıklar..
Görüştüm hocam, verdikleri cevap uygun jeneratör al şeklinde oldu.

jenaratör ısıtıcısı çalışması nasıldır yani tam olarak ne görev yapar jenaratör ısıtıcısı degıstı sorunsuz calstı jenaratör ısıtıcı başında termostat var dedi takan kışı merak ettim elimi üstüne koydum dış kısmı sıcaktı belli bir ısıdan sonra termostatı ısıtmalı kesıyormu cok hafif sıcaktı bişi daha jenaratör calşınca dışı daha cok ısınıyor. Çalışmazken hafif sıcak çalışınca dahada ısınıyor bilgi verebilirmisiniz..
birde sanki rezistans başının olduğu kısımda çok az antfiriz sızıntısı var gıb ı

Soğuk havalarda,motor blokunun zarar görmemesi için kullanılır.Sızıntının gideril-
mesi gerekir.
adamlar gecen değiştirdiler daha uc dort gun oldu sabah ki kontrolde sızıntı tespit ettık rezistans basının olduğu kısımdan geliyor adamlara söledik rezistansı sıkmamız gerekıyor dedıler

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri