Jeneratör amper değeri

Daha da eklemeyi unutmuşum. Satın alma birimi ise gelecek, isyerinde müsait araba olacak, isyerinde şoför olacak. Yani bu üç byte da 1 olacak. Ondan sonra piyasaya gidip bana istedigim malı araştıracak. Aylarca beklediğimiz ürünler oluyor. Kalite mal nireeeee......
Oy oy oy sizin iş gerçekten zor. Bu işleride aşmak kolay ama oda usulsüzlük oluyor işte.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Geçen teknik resim uzerinden özel imalat bir parça yaptırmam gerekti. Şehir dışından üç firma ile kendim irtibat kurdum. Resimleri gönderdim. Teklifleri aldım. Satın alma birimine götürüp kendim verdim. Yoksa işlerin yürüyeceği yok. Satın alma birimi yapmaya kalksa önce malzemenin ne olduğunu anlayacak, yapanı bulacak, yaptığının ve teklif edilenin doğru malzeme olduğunu anlayacak. Tekrar bana soracak, tekrar şirkete dönecek..... Çile bülbülüm çile.

Geçen teknik resim uzerinden özel imalat bir parça yaptırmam gerekti. Şehir dışından üç firma ile kendim irtibat kurdum. Resimleri gönderdim. Teklifleri aldım. Satın alma birimine götürüp kendim verdim. Yoksa işlerin yürüyeceği yok. Satın alma birimi yapmaya kalksa önce malzemenin ne olduğunu anlayacak, yapanı bulacak, yaptığının ve teklif edilenin doğru malzeme olduğunu anlayacak. Tekrar bana soracak, tekrar şirkete dönecek..... Çile bülbülüm çile.
Zaten bu işler böyle yürür. Satın alma birimiyle sürekli temas halinde olunursa gerekli açıklamalar yapılırsa işler çok kolay yürür. İstediğiniz parçanın en ucuzunu almak hem size hem de satın alma birimine ilave yük getirmekten başka bir işe yaramaz. Parça kısa bir zaman sonra bozulur süreç tekrar başa döner. Ayrıca marka belirtilmez diye birşey yok. Bir UPS in fanı bozuldu diyelim fanda cihaza özel üretilmiş ne yapacaksınız? Mecburen ya UPS marka model belirteceksiniz ya da varsa fanın marka modelini belirteceksiniz. Zaten o marka model olayı ihale kanunu için geçerli sizin satın aldığınız ufak tefek şeyler doğrudan teminle satın alınır. Doğrudan temin bir ihale yöntemi değildir. Doğrudan teminin amacı zaten işleri hızlandırmak ve kolaylaştırmaktır.

Daha da eklemeyi unutmuşum. Satın alma birimi ise gelecek, başka işi olmayacak, isyerinde müsait araba olacak, isyerinde şoför olacak. Yani bu dört byte da 1 olacak. Ondan sonra piyasaya gidip bana istedigim malı araştıracak. Aylarca beklediğimiz ürünler oluyor. Kalite mal nireeeee......
Devlet kurumu mu çalıştığınız yer?

Devlet kurumu mu çalıştığınız yer?
Aynen üstadım.
Zaten bu işler böyle yürür. Satın alma birimiyle sürekli temas halinde olunursa gerekli açıklamalar yapılırsa işler çok kolay yürür. İstediğiniz parçanın en ucuzunu almak hem size hem de satın alma birimine ilave yük getirmekten başka bir işe yaramaz. Parça kısa bir zaman sonra bozulur süreç tekrar başa döner. Ayrıca marka belirtilmez diye birşey yok. Bir UPS in fanı bozuldu diyelim fanda cihaza özel üretilmiş ne yapacaksınız? Mecburen ya UPS marka model belirteceksiniz ya da varsa fanın marka modelini belirteceksiniz. Zaten o marka model olayı ihale kanunu için geçerli sizin satın aldığınız ufak tefek şeyler doğrudan teminle satın alınır. Doğrudan temin bir ihale yöntemi değildir. Doğrudan teminin amacı zaten işleri hızlandırmak ve kolaylaştırmaktır.
Sarf türü ve ölçüsü aynı olup üreticisi çok olan malzemelerde malesef marka belirtilemiyor. Belirtsen bile çakmasının alınma ihtimali çok fazla.
Sadece cihazın kendine ait ölçü ve özellikte olan malzemeler de satın alımda marka belirtilebiliyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri