Jeneratör akü patlamasi

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Abiler selamlar..isyerimizde bugün elektrik kesintisi oldu..330 Kva jeneratör devreye gireceği anda gum diye bı ses geldi..kostum baktım sağı solu kontrol ederken 12 v 88 ah akulerden birinin ortadan ikiye ayrılmış olduğunu farkettim..neyseki elimde daha önce kullanmış olduğum akü vardı yedek..onu takip start verince jeneratöru calistirabildim..bu aküler geçen yıl değişti her iki yılda bir degistirtmeye özen gosteriyorum fakat neden böyle birşey olmuş olabilir fikri olan varmıdır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Daha yüksek amperli akü kullanmak gerekir. Daha uzun ömürlü olur.

akü şarj cihazlarınızı kontrol ediniz. Yüksek voltajla şarj edilmiş olabilir. Diğer akülerin sağlığı için bence bir de akü şarj voltajını kontrol edin.

akulerınız, generatör şarj ünitesındemı şarj oluyor, yoksa ayrı bir sarj ünitesimi var. Aku, kapasitesinin 1/10 u kadar bir akım ıle şarj edılmelidir. Şarj akım ayarını kontrol edin.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri