jammer ları cogunuz bılıyorsunuzdur. sorum bununla alakalı

oo baya pahalıymıs.saol verdıgın bılgıler ıcın. suanlı sms uzerınden ıleteyım. bunu bılahare degerlendırırım artık.

Kasko yaptırmak, trunk kiralamaktan daha ucuz sanırım :)

İmmobilizer tarzı bir şey yapılabilir belki. Arabanın, kolay ulaşılamayan bir yerine, immobilizer tarzı bir devre yapılır. Nasıl ki, arabadaki verici, telefona koordinat bilgisi veriyorsa, telefonunuz da bu immobilizer tarzı devreyi , çalışır durumda tutar. Araya jammer girip, sinyali kesince, cep telefonunuzdan sinyal alamayan araç , çalıştırılamaz.
Bunu nasıl yaparım diyecek olursanız, hiç bir fikrim yok :)

Bu dedıgını işlemciye de rahatlıkla yaptırabılırsın ama o zmn da diyelimki verıcıde arıza oldu telefonlar cekmıyor veyahut sen cekmeyen bı yere girdin misal olabiliyor bu tur seyler o zmn da motor calısmaz ki olmaz bence

aynı fikirdeyim motor blokesini gsm in cekmemesine baglamak pek mantıklı degil bence birgun sehirler arası yolda kalakalırsanız hic sasmam ki sehir icindede gsm baz istasyonların bircok kör noktası bulunmakta :))

Araç çalınmasına karşı düşündüğüm bir bloke bu. Bunu yapmayı başaran kişi, blokeyi, şifreli bir sistemle kaldırmayı başarır diye düşünmüştüm. sonuçta temel olarak, bir röle çektirilecek ya da bir transistör devreye alınacak.Telefon sinyali ile iletime geçen transistörün beyzini bir or kapısı yardımı ile, ikinci bir yolla iletime sokabilirsiniz.Bunu da, araç içine koyabileceğiniz, bir şifre konsoluyla, elimizdeki küçük bir kumanda ile v.s. yapabilirsiniz. Bir aracın koordinatını , cep telefonuma mesajlatabilsem ve motorun çalışmasını telefon sinyali şartına bağlatabilsem, işin bu kısmını düşünmezdim bile :) Ama ben anca ateşleme sistemine bir ara puar bağlayıp, ara puar açıkken çalışmamasını sağlayabilirim :)

pic ile arac guvenlıgını artırıcı bır proje tasarladım. sisteme uzaktan sms yoluyla erısılıyor. ama hırsız az bıraz bılgılıyse ve araca jammerla girerse benım sistem otomatıkmen devre dısı kalıyor.bu frekans engelleyıcı devreyı nasıl saf dısı bırakabılırım? sorum bu. simdiden tesekkurler

Jammer dedektor yaparsın. Dedektor jammeri tespit ettiğinde alarmı devreye sokar.

jammer dedector. yapılabilecek en uygun sey bu olur sanırım. elinde boyle bir devre olan varsa paylasabılır mı? arastırdım bıraz yok gibi forumlarda.burdada yok.ilk olmus olur

jammerler gsm sinyalini bozar gprs sinyalini bozamazlar tabiki gprs sinyalini bozan jammerlerde mevcut ama piyasada bulunanlarin cogu gsm icin hirsiz bu adam gprs kullaniyor diye dusunemez yada gsm genelde hirsizliklar yani gordugumuz duydugumuz hirsizliklar ellerinde mini jammerler ile otoparklar markertler vs yerlerde arac icinde pusuya yatarak kurban arac gelince kitlemesini engellemek icin sinyali karistirilarak alarm devredisi birakilir ve amaca ulasilir ama sen benin arac guvenlik kitim gsm ile calisiyor diye ilan edersen ozaman gelen hirsiz tedbirli davranacaktir diye dusunuyorum yoksa duran araca hirsizlik icin gelen adam jammerle gelmez

GSM GSM ARAMA MODULÜ nüde projene dahil et bence çünki jammer lı sabotaj saldırılarında drek alarmı çalıştırma özelliği var.

pic ile arac guvenlıgını artırıcı bır proje tasarladım. sisteme uzaktan sms yoluyla erısılıyor. ama hırsız az bıraz bılgılıyse ve araca jammerla girerse benım sistem otomatıkmen devre dısı kalıyor.bu frekans engelleyıcı devreyı nasıl saf dısı bırakabılırım? sorum bu. simdiden tesekkurler

Bu bir oto hırsızının öğrenmek isteyeceği sistemdir. Bu konularda fazlaca bir bilginin paylaşılmaması düşüncesindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri