Is ariyorum yardimci olur musunuz?

explosion

Üye
Endustri meslek lisesi
elektrik-elektronik
endustriyel bakim onarim 2016 mezunuyum
1 egitim ogretim yili fabrikada staj yaptim
istanbul avrupa yakasinda ikamet ediyorum
22 yasindayim
askerligim 12/31/2020 tecilli
b sinifi ehliyetim var
orta duzeyde ingilizcem var

yardimci olucaklara simdiden tesekkurler

İşine karışmış gibi olmayımda kardeşim askerliğini bence gidip yap gel ben heryere başvurdum hiç biri dönüş yapmadı askerden geldikten sonra cv değişiklik yapıpı başvurdum buldum rahatlıkla askerlik çok büyük bir sıkıntı işyerleri iç.in

Birgün çık evden, yanınada iki simit ve çay parası al işyerlerini dolaşmaya başla. Yoruldukça otur bir kahvede çayını iç simidini ye. Girdiğin yerlere personel ihtiyacınız var mı diye sor. Senin için güzel bir deneyim olur.

Bir de şunları gözlemle;
-İnsanların iletişimi nasıl, hangileri sempatik hangileri itici,
-Seni kimler dinledi, kimler dinlemedi,
-Kimler yardımcı olmaya çalıştı, kimler geçiştirdi,
-Genellikle aranan personel profilini kafanda oluşturmaya çalış,
-Sen de onlara aklındaki soruları sor, çekinme vb.
En son, kişiliğinin ve iletişiminin gelişmesi için şu çıkarımları yap; İtici davranışları zihinde belirle onları hayatın boyunca yapma, sempatik davranışları belirle ve hayatın boyunca onları ilke edin. Bütün bunları ciddi bir görev bilinciyle yap.

Bunu yaptıysan dikkate alma.

Son düzenleme:
ben işveren olsam, yaptığım işi gidip geri "gelmiyebilecek" birine neden öğreteyim? biliyorum zor ama önce askerliğini hallet, bu arada bulduğun hangi iş olursa olsun çalış, harçlığını çıkarmaya bak. inandığın tanrın yardımcın olsun

askerlik yapincami isi ogrenecek eleman konumuna geliniyor insan istedikten sonra alisir ve calisir
benimle birlikte mezun olunlarin cogu askere gitti ben universiteye gittim pek de istegidim gibi gectigi soylenemez ama olan oldu onume bakicam artik
stajimda hidrolik elektrik pnomatik mekanik ne ararsan vardi 3 ustayla calisiyodum herseyi ogrendim asagi yukari bi mulakat yapsalar ise alirken %85 90 basarili olurum kendime guveniyorum
askerlik icin tecili sonuna kadar kullanicam zaten nakit acigim ve borclarim var malum issizim askerlik icinde para lazim

Birgün çık evden, yanınada iki simit ve çay parası al işyerlerini dolaşmaya başla. Yoruldukça otur bir kahvede çayını iç simidini ye. Girdiğin yerlere personel ihtiyacınız var mı diye sor. Senin için güzel bir deneyim olur.

Bir de şunları gözlemle;
-İnsanların iletişimi nasıl, hangileri sempatik hangileri itici,
-Seni kimler dinledi, kimler dinlemedi,
-Kimler yardımcı olmaya çalıştı, kimler geçiştirdi,
-Genellikle aranan personel profilini kafanda oluşturmaya çalış,
-Sen de onlara aklındaki soruları sor, çekinme vb.
En son, kişiliğinin ve iletişiminin gelişmesi için şu çıkarımları yap; İtici davranışları zihinde belirle onları hayatın boyunca yapma, sempatik davranışları belirle ve hayatın boyunca onları ilke edin. Bütün bunları ciddi bir görev bilinciyle yap.

Bunu yaptıysan dikkate alma.
güzel tavsiyeler bunlar. ben de nokta atışı hedef göstereyim: karaköy bankalar caddesini baştan sona dolaş. bazen dükkanların camlarında ilanlar oluyor. sana göre bir iş bulursun belki.

askerlik yapincami isi ogrenecek eleman konumuna geliniyor insan istedikten sonra alisir ve calisir
benimle birlikte mezun olunlarin cogu askere gitti ben universiteye gittim pek de istegidim gibi gectigi soylenemez ama olan oldu onume bakicam artik
stajimda hidrolik elektrik pnomatik mekanik ne ararsan vardi 3 ustayla calisiyodum herseyi ogrendim asagi yukari bi mulakat yapsalar ise alirken %85 90 basarili olurum kendime guveniyorum
askerlik icin tecili sonuna kadar kullanicam zaten nakit acigim ve borclarim var malum issizim askerlik icinde para lazim

Yazılanları anlamamışsınız.

1. Hiç bir iş veren adaptasyon sürecini tamamlayıp yaptığı işi ve iş yerini tam tanıyıp verimli olacağı zaman "hadi bana eyvallah..Ben askere gidiyorum" diyen kimseyi işe almak istemez.Bunun işi bilip bilmemekle alakası yok.Bu zaman ve süreklilikle alakalı bir şey.Netice itibarı ile işe girseniz bile bu açıdan bakınca hep "geçici eleman" statüsünde olacaksınız.Askerden gelince aynı yerde çalışmak isteyeceğiniz,iş yerinin artık eleman ihtiyacı olup olmaması, piyasanın o zaman nasıl olacağı falan hep muğlak meseleler ve taktir edersiniz ki kimse bu kadar muğlak bir durum için kendini bağlamak istemez.

2:Üç ustayla çalışıyordum her şeyi öğrendim düşüncesi size hayatta en büyük kötülüğü yapacak düşünce tarzıdır. %85-90 her konuyu bilirim diyen adamı kusuruma bakmayın ama daha en başta işe almam.30 yıllık sadece mekanik üzerine ihtisas yapan bir mühendis bile bu kadar iddialı cümle kuramıyor ve öğrenmesi gereken bir çok şey olduğunu söylüyorken hemde...

Iyi de ben teknisyenim diyorum zaten muhendisim teknikerim demiyorum malzeme bilgimle usta gozetiminde verilen isi yapicam

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri