Isıbant kullanımı

aykanat

Üye
Merhaba arkadaslar. Tesisimizde kullanılan fuel oili ısıtmak için ısıbant kullanmak istiyorum. Elimde bol miktarda var. fakat sorunum yeterince ısıtamayacak olması. Acaba bunları 220V yerine 380V a baglasam ne olurç Yani uzun vadede yanarlarmı acaba. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Isıbantlar linkten gorulebilir.

http://www.arikanlar.com/isibant.htm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın aykanat

bu malzemeyi gördüğüm çok iyi oldu, incelediğim kadarıyla tüm ısıbant çeşitleri 220V olduğu için 380V uygulayamazsın...

aykanat ' Alıntı:
. Acaba bunları 220V yerine 380V a baglasam ne olurç Yani uzun vadede yanarlarmı acaba. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

220v çalıştırman gerekli.380v verdiğinde elinde ki hazır ısıtıcılara yazık olur.(yani çöp)

herkese merhaba

şans eseri ısıbant tan bahsedildiğini gördüm bu forma iki satırda ben yazayım dedim

ısıbant ı 45 senedir Arıkan firması üretiyor arkadaşımız bilgi almak istemiş üstünde telefon numarası var bizden bilgi alabilirdi işini daha çabuk hallederdi birde kullanılacak yere göre ısıbant istemek gerekiyor ısıbantların muhtelif boyları ve wat ları var hepsi 220 v.
0212 243 01 18 ARIKANLAR

hepinize kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
129,351
Kullanıcılar
451,823
Son üye
bilal_kadıoglu

Yeni konular

Geri