IR Alıcı-Verici(Bariyer)

sseqo

Üye
IR Alıcı-Verici(Bariyer) yapıcam ama sunumunu hiç bir yerde bulamadım yardım ederseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
örnek bir devre eklicem istersen bak dilimin döndügüncede anlatırım eksiklerimde varsa tamamlarız devrenin çalışması verici devre 35KHz lik bir taşıyıcı sinyal üzerine basılan butonun numara bilgisini ekleyerek kızılötesi ışık yardımıyla alıcıya gönderir. Alıcı 35KHz lik taşıyıcı sinyali bilgiden ayrıştırarak bilgiyi alır. Uygun çıkışı aktif yaparak röle yardımıyla bağladığınız cihazları kontrol eder tabi bu roleleri istediginiz cihazada baglaya bilirsiniz yani kumandanızdan 8 adet cihazı uzaktan çalıştırabilirsiniz aynı tv kumandası gibi.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

ARKADASLAR MERHABA ,
BU SITEYE YENI UYE OLDUM VE ACILEN YARDIMINIZA IHTIYACIM VAR.KAYNAK MAKİNALARI VE ELEKTRONİK KARTLARI İLE İLGİLİ , KAYNAK MAKİNALARININ BAKIMI ONARIMI İLE İLGİLİ DÖKÜMANA VE ŞEMALARA İHTİYACIM VAR

syn maxialem bazı sorularım olcak cevaplarsanız sevinirim.
Bu 35 khz lik taşıyıcı firekansını dip siviçlerle şifreliyebilirmiyiz? Şifreliyebilirsek bunu nasıl yapacağız.
35 khz lik taşıyıcı firekansından başka bilgiler taşıyabirirmiyiz.
Alıcı ile Verici en fazla nekadar mesafeden haberleşebilir.
TEŞEKKÜRLER...

devrede 4 mhzlik kristal var sinyali o oluşturuyo şifreleme gibi bir şey olacagını sanmam bu devre sadece kumanda için yapılmış bir devre detaylı bir araştırma yaparak sizinde yapmak istediginiz şeyler farklı devrelerle olabilir

başka bir veri taşısan bile kullanıp kullanmayacagın konusunda şüpheliyim üstteki cevap yine geçerli başka bir devrede olabilir

sonuçta bu devre gözle göremedigimiz işikla 8 adet roleyi açıp kapatma yada cihazı çalıştırma işine yarar

İlker ' Alıntı:
syn maxialem bazı sorularım olcak cevaplarsanız sevinirim.
Bu 35 khz lik taşıyıcı firekansını dip siviçlerle şifreliyebilirmiyiz? Şifreliyebilirsek bunu nasıl yapacağız.
35 khz lik taşıyıcı firekansından başka bilgiler taşıyabirirmiyiz.
Alıcı ile Verici en fazla nekadar mesafeden haberleşebilir.
TEŞEKKÜRLER...

arkadaşlar benim elimde bi tane helikpter kumandası var ben bu kumandaya bir alıcı devresi yapmak istiyorum daha doğrusu yapmalıyım alıcı devresi pic ile olucak nasıl yaparım yardımcı olabilirmisiniz

Arkadaslar ben otomatik bariyer kontrol devresi yapmak istiyorum,elinizde böyle bir devre varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,214
Son üye
toru77

Yeni konular

Geri