ip kemarlarda donma

ali4745

Üye
merhaba arkadaşlar ip kamera görüntü geç geliyor bazı kameralarda sisitemi gidip baktigimda en aşgıda normal 5 li siviç kullanılmış 1 ust kata 1 tane daha 1 ust kata 1 siciç daha en ust kata 8 li siviç konulmuş 16 kamera konulmuş ayda hesaplarsa 160 harcar dahada fazlasını siviçler aralıklı konulmuş tavsiniz ne dir sizce
normal siviç kullanılmış

Switcten swiche atlanalimi geliyor kablolar

Ethernet hatlarında kablolama yapılırken belkide yapılan en önemli hatalardan biridir sık sık switch kullanmak. Hele ki kullanılan switchler yönetilemeyen (aptal) switchler ise ne o hatların takibi yapılabilir nede arızanın nereden olduğu hemen bulunabilir. Benim naçizane tavsiyem;
- Merkezi bir kabinet belirleyin ve aralardaki aptal switchleri iptal ederek kaliteli bir switch üzerinde toparlayın. Tabi bu bahsettiğimi mesafeye dikkat ederek yapmanız gerekir.
- Eğer ki katlar arası çok uzak ise bir kaç kabinet ve switch ile bu işi çözebilirsiniz. Biraz maliyetli olacaktır ama en azından sağlam ve stabil yatırım olacaktır.
- Son olarak ta konumlandırdığınız switchlerin ayarlarını yapılandırın ki arıza durumunda veya ekstra özel durumlarda bulunduğunuz yerden müdahale edebilesiniz.

ok oteki siwiç leri iptal edecez ozman kaliteli siwc olarak cigabit siwiç nasıl

kullanılan kablo cat 5 ve cat6 her 1 siwiç arasında ortalama 3 metre var sonuncusu hariç

Ustad ip kamera tak calistir ile olmaz bu isin detayi cok derindir kullanilan kameradan baslar kablo alt yapisi kullanilan aktif cihazlar kayit cihazinin kayit yaparken ayni anda yayin yapma hizi vs detay coktur arkadaslarin dedigi gibi once kablolama 90 mt kadar tek noktada kameralari yopla guzel bir swich koy gigabit sonra nvr vs iyi sec bu iste kameranin master slave yayin ayarlarini yap bant genisligini kamera sayindan ve kac resim kaydedeceksen ona gore hesapla ve 40 kamera var 10 mb 400 mb yapar yani senin nvr ile swich arasinin minumum 1gb olmasi gerekir cook detay var

peki usta ben komle bu sistemi iptal edip tek biryere getirsem aynı problem devam edermi acaba ?

Biraz daha problem azalmis olur bu sefer alt yapi sorunun kalmaz tamamen swich kamera ve nvr veya server gibi cihazlarina is duser onlar iyiyse zaten donmadan calisir

usta tşkler ulaşmaya çalıştım ulaşamadım server yok kaplolarıda cat 6 olarak taşıyacaz siwiç olarak cigabat siwiç takacaz 16 kamera var 18 ve yukarısı bir siwiç alacaz bu sorunun hal olması için

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri