invertör devresi 24/200 4000 wlık

slm arkadaşlar sizlere bir sorum olacak bu tür devreler sizce randımanlı olarak çalışıyormu watı düşük olan invertor lere ne kadar güçlendirile bilirki ben şayet yaptım bitane 400 wattan bahsediyordu ama bir florasan lambasını bile çalıştırmadı sadece çalıştırdığı tasarruflu lambalar var 20 watlık bunu çalıştırıyor bu 20 vatlık lambada bile voltaj 160 lara iniyor boştayken 220volt tamam ama lambayı yaktımmı 160 voltta üstelik 400 wat diyor ben 500 watlık trafo kullandım +3 tane 2n3773 kulanılmış ben 6 şar tane taktım ve buda 12 transtör demek ben sanmıyorum bu tür devrelerin gücünü arttırmak gibi bişeyler olmaz çok fazla bişey deyişmez sizce + unutmadan kullandığım akü 12 volt 72 amper yorumlarsanız sevinirim şimdiden tşk ederim

selam arkadaşlar bana 32 kw lık bır trafo ıçın invertör lazım yalnız trafo 2 giriş 2 çikışlı devre şemasını yayınlarsanız sevınırım lutfen tam sinus olsun

ustalar bu konuda yardımcı olunursa eminim birçok arkadaşımız memnun olacaktır şimdi bu 5000 w lık invertörle evdeki aletlaer rahatça çalıştırılır mı yani??

1 sayfadaki verdiğim devre ile lcd,tv, vantiratör ,aspiratör ..gibi cihazlar çalırış güçü 150w geçmiyen cihazlar çalışır

5000w'lık zor 5000w çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihaz bağlıcaksan olmaz çamaşır ve bulaşık makinesinin toplam güücü 5000w dır

mrb..kolay gelsin yaptığınız inverttör devresinin şemasını gönderebilirmisin..çok teşekkür ederim..

arkadaş lar öncelikle 5000 watlık birgüç mümkün bu gücün boşta ki harcaması 15 amper civarında olacaktır
cıkış eğrisi ( sinüs ) ve cok benzer olursa bu harçama göz erdı edile bilir.
bir konu daha varki önemi 12 voltluk akü gurubundan beslenen bir invertöre
girişten çekilen akım cıkışta kullanılan akımın yani 220/12: kadarı olacaktır akü gurunbunada dikkat edelim
ben 2 adet 3000 w olarak bir uygulama yaptım 2 ayrı bina ve cevre aydınlatmasında kullanılıyor oldukca memnunum 1-1.5 yıldır tık demedi ve gayet iyi çalışıyor
başarılar. ilgilenen arkadaşlar bana özelmesaj atabilir.

3000 Watt invertörü kaç volt gerilimle beslemiştiniz.Benim de niyetim var,yapmak için.

3000w lık bir invertör devresini nasıl yapabilirim .Bende aküden besliyerek yüksek gerilim ve güç elde etmek istiyorum.Bunu yapabilmem için yüksek watt lı bir invertör almamm gerekiyor onlarda piyasada çok pahalı o yüzden yapmaya karar verdim yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden teşşekür ederim başarılarının devamını dilerim iyi geceler

arkadaş lar öncelikle 5000 watlık birgüç mümkün bu gücün boşta ki harcaması 15 amper civarında olacaktır
cıkış eğrisi ( sinüs ) ve cok benzer olursa bu harçama göz erdı edile bilir.
bir konu daha varki önemi 12 voltluk akü gurubundan beslenen bir invertöre
girişten çekilen akım cıkışta kullanılan akımın yani 220/12: kadarı olacaktır akü gurunbunada dikkat edelim
ben 2 adet 3000 w olarak bir uygulama yaptım 2 ayrı bina ve cevre aydınlatmasında kullanılıyor oldukca memnunum 1-1.5 yıldır tık demedi ve gayet iyi çalışıyor
başarılar. ilgilenen arkadaşlar bana özelmesaj atabilir.
Merhaba hocam size bi kaç sorum olacaktı inverter yapımı hakkında sırayla sorayım en iyisi bu arada ben 11. sınıf meslek lisesi elektronik öğrencisiyim ama hocalarım yardım edebileceğini söyledi
çalıştıracağım eşyalar
(5adet tasaruf lambası,1 adet florasan,bi tüplü tv ve uydu alıcısı ve bi masaüstü pc monitörüyle)

1-3000-4000w bi inverter devresi yapmak ne kadar zor?
2-Maliyetli olur mu? maliyetliyse maliyeti sizce ne kadardır ?
3-tam bi sinüs alabilirmiyim?
4-akü olarak araba aküsü kullanırsam olurmu ?
5-akülerin bitmesi nekadar sürer? (5adet tasaruf lambası,1 adet florasan,bi tüplü tv ve uydu alıcısı ve bi masaüstü pc monitörüyle)
6-Aküleri nasıl şarj edebilirim full seviyede?
7-kolay bozulan bi devremidir?
8-dirençleri,kondansatörleri,entegreleri ve en önemlisi trafoları bulması zor mu ?

bütün sorularım bukadar sanırım cevaplarsaniz çok minnettar kalırım hocam
Ve okulumda Osilaskop ve sinyal jeneratörü var gerekirse diye

2200 W. bir trafo 250-300 TL. bulunabilir.Mosfet grubu ve soğutucuları,Fan,montaj kasası veya pano kutusu,kartlar,otomat,pirizler V.s.düşünülürse 500 TL. gibi bir rakam ortaya çıkıyor.Bilginize ve kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri