internet çok yavaş

güvenç

Üye
arkadaşlar işyerinde 10 pc mevcut internetimiz çok yavaşladı.Neredeyse bir siteye girmek 5 dk mı aldı.Acaba firewall arkasındaki pc(lokal pc) lere flash bellekten virüs bulasmış olabilirmi?

tüm pcleri avira rescue cd ile tarat... virüs olabilir...

Arkadasım modemı tek bır makıneye bağla bır hız kontrolu yap daha sonra sayıyı bırden arttırmadan kademelı olarak bağla bıde kabloları eskı ıse yenılemede fayda var eger yok tek makınedede aynısını dersen bence ttnet ile irtibata gecıp oldugun yerden hız tespıtı ıste bu onların gorevı ana hatta bı sorun olabılır

Ağdaki pclerde windows dışında işletim sistemleri mevcut mu?Cevap evet ise modeme resetle olmazsa firmware güncelleme yap yine olmazsa linkys modem almanı tavsiye ederim

10 tane pc var hepsini modemin aynı switch inden alıyosan o yuzden yavaş olabilir 4 tane switch varsa hepsini eşit olarak dağıt.Ethernet ile bağlan daha hızlı olur

benım modem şifresını bir uyanık ele geçırmış sanırım bırkaç kişiye vermış aylık 5-6 gbayt kullanıyordum bırden bıre 45-50 gbayt a çıktı şifreyı değiştırdım internetım hizlandı bu gıbı uyanıklara bence dıkkat edılmelı

arkadaşlar işyerinde 10 pc mevcut internetimiz çok yavaşladı.Neredeyse bir siteye girmek 5 dk mı aldı.Acaba firewall arkasındaki pc(lokal pc) lere flash bellekten virüs bulasmış olabilirmi?

o 10 pc' lerin birinde uyanığın biri İDM ile yada torrentle download yapıyordur kesin... :)

senin kulandıgın pc yi ana bilgisayar yap ortak ag yap programlar var windows un onlardan kulan ıstedıgn programı yasaklayabılıyorsun onlardan kullan herkesin pc sini kontrol edersin.Olmadı interneten araştır indirme nasıl yasaklanıyor dıye herkesın ındırmelerini kapa

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri