ingilizce elektrik malzemeleri

bak guzel kardesim benim seninle polemige girecek ne zamanim nede lisanim var.madem ne istedigimi bildin benimle dalga gecmek yerine link verip adini bilmiyorum. o arkadas gibi yardim ci olabilirdin sayet biliyosan demekki bilmiyosun yazacakda biseyin olmamis ohm kanunundan baska.notr hic akila gelmeyecek bi soru neden mi bilmezsin belki ama boyle seyler beinde aliskanlik oldugu icin otamatik yapilir ve sen her zaman ogrendigin gibi yaparsin.garibime gitti adsamlarin bu sorusu.herkezin bilmedigi bisey var ben herseyi bilemem.senin icin aptalca bi soru benim icin cok onemli olabilir.
bide su soyleyim boyle bi soruyu burda sorsam insanlar seninle dalga gecmezler senin gibi yuzune gulup yardimci olurlar belkide ben yanlis siteye uye oldum hata benim.ben zaten kitapda adim ve bilgileri tekrardan tazeliyorum.
benim aklima gelmedi wikipedia onu da arkadas vermis sagolsun.

sinavin ucreti 300 dolar vebu ilki arkadindan 3 sinav daha var spesifik olarak sorulacak yani sinavin maliyeti bana 2000 dolara patliyacak az para deil.

neyse sorumun cevabi orta gerilim hatlari eger ringden beslenirse koruma lar calismaz nedenmi akim tarafolarinin polarite yclari degisdigi icin roleler ariza akimlarini gormezler ve bu sistemde istenmeyen birsey.cunki koskaca bi hat cokercek arizada

bana yildiz ucgenden bahsetmissin forum neden var senin bildiklerin benim bilmediklerin ayni sekilde benim ki de bi baskasinin bilmedigi
NEYSE KARDESIM YINEDE BEN SENDEN OZUR DILIYORUM son yazim olacak zaten

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ilginç bir cevap doğrusunu istersen, ben de tedaş da çalışmadım ama ring besleme de neden hat koruması çalışmasın anlamadım, ringden kasıt bir fabrikanız var giriş hücreniz iki taraftan besleniyor siz de bu hücreden fider çikiyorsunuz şeklinde mi yoksa bir hat var hat üzerinde dağıtım noktaları var ve bu hat iki uçtan besleniyor yani bir nevi bara görevi gören bir hat, siz hangisini kastettiniz aziz arkadaşım?

neyse arkadaşlar yardımcı olabilecegimiz bir durum olursa burdayız...

arkadasim ring bilindigi uzere halka cember gibi turkce cevirisi simdi sistemi aykada tutmak icin rinklere ihtiyac var ve bu bazi yerlerde halkalar seklinde elektrik hattini baglamak gerektiriyo sistem normal anda uc noktasi acik olacak sekilde calisir kok binalarinin icinde o ayirici ucu acik olur her zaman geleyim mantiga simdi sistemdeki bir kok binasi yandi ne olacak simdi o kok binasindan cikisindan alan butun trafo gruplari cokdu ege bunu tekrar tamir etmek 1 yada 2 gunu alir o bolge KOK yapilana kadar elektriksizmi kalacak .ISDE TAM BU ANDA RING YAPILIR EN KISADA O TRAFONUN CIKISI ILE GIRISLERI IPTAL OLUR VE SISTEM GERIDEN BESLENIR TAM BU GERI BESLENEN NOKTALAR KORUMASI CALISMAZ CUNKI AKIM TERSDEN GELMEKDE TAKI SISTEMIN DOGRU AKISI SAGLAYAN NOKTASINA KADAR ORDADA ARIZA OLDU DEMI SIMDI IS KOTU BU SEFER GRUP GITTI ISDE BURDADA DIGER RINKI DEVREYE SOKARSIN ORUMCEK AGINI DUSUN SISTEM BOYLE DAGITIMDA OLUR ENERGIYI VERIMLI SUNMAK AMAC FIDER YATSADA DURUM AYNI OLACAK DIGER FIDERDEN BESLERSIN

kardeş ringin ne olduğunu biliyorum da sen meseleyi biraz karışık anlatiyorsun, sana öncelikle ringden ne kastettiğini sordum ve iki seçenek sundum ama sen direk ring yapmaya geçmissin, birincisi bir taraf giderse diğer taraf zaten beslemeye devam ediyor ve korumaları da zaten bu tip şebekelerde çift yönlüdür selektivitesi de buna göre kademeli olarak dizayn edilir, sen ariza durumunda ring Şebeke oluşturursak mi demek istiyosun ben o kısmı anlamadim, yani benim bildiğim ring zaten şebeke giderse çok hızlı bir şekilde hatta kesintisiz olarak hattı veya yükü beslemektir. Sen akımın yani gücün ters yönde akmasından bahsediyorsun ama ben de diyorum ki bu zaten göz önünde bulundurularak tasarım yapılır. Neyse sen yine de daha iyi bilirsin benim ki sirf yorum,kusura bakma

teneketeyyare arkadasim senin derdini iyi anliyorum,bende yurt disinda calisiyorum, malzemelerin ingilizceleri icin uretici firmalarin sitelerine girmeni tavsiye ederim, Mesela Salt malzemeleri icin siemensin veya merlin gerin ingilizce kataloglarini arastir.Turkiyedeki bir suru firmaninda sitelerinde ingilizceleri mevcut, kataloglardan ogrenebilirsin.
Ikinci konu ise calisacagin yerde hangi standartlar kullaniliyorsa EN, BS gibi, bu sartnameleri bul bunlari cevir oku, sana hem malzeme hem teknik olarak cok yararli olacaktir.
En sonuncusu tavsiyem ise basit bir ingilizce elektrige giris kitabi al, basit temel bilgilerin yer aldigi kitaplardan al bunlari oku.
Basarilar dilerim...

elektrkji kardesim sana katılmıyorum o soruların hemen hemen hepsını cevaplaya bilirler en azından sana pratıkte uyguladıklarınla gösterebilirler teori pratikle gelişir ve mukemmellesir elektrikcileri bukadar bilgisiz kabul ettigine üzüldüm saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri