indesit W83T Program Düğmesi dönmüyor

arkadaşlar bir konuda yardımınızı bekliyorum.

indesit w83t marka çamaşır makinesini 4 yıldır kullanıyorum.
ancak son 10 gündür arıza vemeye başladı.

program düğmelerinden herhangi birini seçip makine yıkamaya başladıktan sonra saatlerce yıkamasına rağmen program düğmesi ilerlemiyor.bunun sonucunda manuel olarak su boşaltma ve sıkma işlemini yapmak zorunda kalıyoruz.boşaltma pompasını açıp kontrol ettim oradada herhangi bir şey çıkmadı.
ne yapmam gerekir.bu arıza tamiri pahalımıdır.sizce tamir mi ettirmem daha mantıklı yoksa yeni makine almammı?yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Büyük ihtimalle suyu ısıtamadığından program ilerlemiyordur. Suyu ısıtıp ısıtmadığını kontrol edin.

candoğan bey dediğiniz gibi suyu ısıtmıyor.neden olabilir problem.termostattanmı

arkadaşlar bir konuda yardımınızı bekliyorum.

indesit w83t marka çamaşır makinesini 4 yıldır kullanıyorum.
ancak son 10 gündür arıza vemeye başladı.

program düğmelerinden herhangi birini seçip makine yıkamaya başladıktan sonra saatlerce yıkamasına rağmen program düğmesi ilerlemiyor.bunun sonucunda manuel olarak su boşaltma ve sıkma işlemini yapmak zorunda kalıyoruz.boşaltma pompasını açıp kontrol ettim oradada herhangi bir şey çıkmadı.
ne yapmam gerekir.bu arıza tamiri pahalımıdır.sizce tamir mi ettirmem daha mantıklı yoksa yeni makine almammı?yardımınız için şimdiden teşekkürler.

----------------------------------------------------------------------------
sn.mihmandar42; bakın makinanızın rezistansını olçü aleti ile ölçün rezistans patlak olabilir

2.Adım kazanınıza yapışık giden termostatınızı kontrol edin yine ölçü aletiylle sanmıyorum termostat pek arıza yapmaz ama siz yinede bi bakın

3.adım bu saydığım elemanlar sağlam ise (pgs) program cihazını değiştirmenizi oneririm

maliyete gelince rezistansla,termostat para değil ama pgs arızalı ise 200 tl'den kapı açarlar servisler

bahsettiğiniz makina mekanik sistem değil .üzerinde program seçme komütatörü bulunmaktadır.arka sağ kısımda programı yöneten bir kart bulunmakta .ısıtıcı enerjisini bu kart üzerinden almaktadır.kartın yan kısmına diklemesine giren 3 yada 4 kablolu soketin alt kısmına bakın soğuk lehim olabilir.ayrıca suyun sıcaklığını algılayan ntc dediğimiz bi sensör var ısıtıcının üzerinde takılı onu çıkarıp kirecini temizleyin.birde rezistansa giden kablolara bakın kopuk olabilir.tabi ısıtıcı sağlam ise.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri