Indesit ıwc7085 çamaşır makinesi elektrik gelmiyor

Merhabalar indesit ıwc7085 çamaşır makinesini ara kablo ile kullanıyorduk, kabloda ateş çıktı erime yapmış, sonrasında başka kablo taktım ancak makine çalışmadı, servis çağırdık kartı yanmış değişecek dedi çok para istedi, kendim düğmelerin olduğu yerdeki kart ile arkasında bulunan güç kartını söktüm ve bir elektronikçiye götürdüm, baktı ölçtü bu kartlarda sorun yok dedi, acaba sorun neden olabilir, güç kartından makineye dağılan kablolara elektrik geliyo, bazı videolarda kapak kilidi arızası nedeniyle makineye elektrik gidemeyeceğinden bahsedilmiş ama makine çalışırken kapağı açık olduğunda güç ışığı yanıyordu, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

1- ara kablosu dediğin uzan fişten araya koyduğumuz mu?(değiştirdim diyorsun)
2- makinenin kendi kablosu sağlam mı?
3- on-off düğmesi çalışıyor mu
4- sağlamsa kartlara elektrik geliyor mu? bunlara bakmadan yorum yapmak zor olur

1- ara kablosu dediğin uzan fişten araya koyduğumuz mu?(değiştirdim diyorsun)
2- makinenin kendi kablosu sağlam mı?
3- on-off düğmesi çalışıyor mu
4- sağlamsa kartlara elektrik geliyor mu? bunlara bakmadan yorum yapmak zor olur

ara kablo dediğim uzatma kablo onu değiştirdim makinenin kablosu sağlam, makineye güç kartına elektrik geliyor on-of düğmesi öndeki elektronik kartın üzerinde, on-off düğmesinin bacaklarına dahi elektrik geliyo, her iki kartı iki ayrı elektronikçiye kontrol ettirdim kartlarda sorun yok dediler, gerek kartlara gerek diğer aksamlara elektrik gidiyo, çm kapı kilidi uzatma kablosundaki kısa devreden dolayı arıza yapabilir mi? arızalıysa makinenin başlamasına engel olur mu? bir de bu kilidin arızalı olup olmadığını nasıl anlarım, (kapı kili soketine üç kablo giriyo ikisi aynı renk biri farklı renk) bilginiz var mı acaba?

neyin nereden ne zaman arıza yapacağını bilemeyiz, ben kart tamircisi olduğum için makineden çok anlamam kapı kilidi konusunda çok bilgim yok ne fiyatını ne de nasıl çalıştığını, fiyatı cebine dokunmazsa değiştir gör derim

kapı kilidi arızalı olsa bile ekrana ışıklar gelir..kap kilidinde aramayın arızayı..

alt sol köşede bulunan anakartta problem...bazende ekran kartında olabiliyor.

zaten gelen servis de size anakartınızın arızalı olduğunu söylemiş daha neden başka yerlere bakma gereği duyuyorsunuz ki..

şayet kapı kilidinden emin olmak istiyorsanız kilit üzerindeki C ve L UÇLARINI birleştirip kilidi devre dılı bırakıncada ışığın gelmediğini göreceksiniz..yada en kalın iki kabloyu..

Bu tür işlerde yardımcı olunması için mümkünse resim çekip koyunuz ki yapılan yorumlarda yardımcı olunabilsin. Hayali işler olmasın.

kapı kilidi arızalı olsa bile ekrana ışıklar gelir..kap kilidinde aramayın arızayı..

alt sol köşede bulunan anakartta problem...bazende ekran kartında olabiliyor.

zaten gelen servis de size anakartınızın arızalı olduğunu söylemiş daha neden başka yerlere bakma gereği duyuyorsunuz ki..

şayet kapı kilidinden emin olmak istiyorsanız kilit üzerindeki C ve L UÇLARINI birleştirip kilidi devre dılı bırakıncada ışığın gelmediğini göreceksiniz..yada en kalın iki kabloyu..
Servis geldi makinenin fişini taktı başlatma düğmesine bastı elktrik gelmeyince kartı yanmış 800tl dedi 50 tl servis ücreti aldı gitti ne içini açtı ne arızayı gösterdi bu işin dalaversi çok dendiği ve servisin ilgisizliği yüzünden arızayı başka yerde arıyordum nitekim öyleymiş. Elektronikçi arkadaş parçaların makineye bağlı olarak ölçümünü yaptı. Sorun elektiriğin ilk girdiği kondansatörseymiş aldı tamir etti makineye taktık çalıştı. Servis bi açıp ölçseydi bulacaktı belki ama düğmeye basıp kart yanmış demek daha karlı. Allaha şükür sorun çözüldü. Zaman ayırıp yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim.

Servis geldi makinenin fişini taktı başlatma düğmesine bastı elktrik gelmeyince kartı yanmış 800tl dedi 50 tl servis ücreti aldı gitti ne içini açtı ne arızayı gösterdi bu işin dalaversi çok dendiği ve servisin ilgisizliği yüzünden arızayı başka yerde arıyordum nitekim öyleymiş. Elektronikçi arkadaş parçaların makineye bağlı olarak ölçümünü yaptı. Sorun elektiriğin ilk girdiği kondansatörseymiş aldı tamir etti makineye taktık çalıştı. Servis bi açıp ölçseydi bulacaktı belki ama düğmeye basıp kart yanmış demek daha karlı. Allaha şükür sorun çözüldü. Zaman ayırıp yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim.
iyi gözünüz aydın..bizler sizin açıklamalarınıza göre yorum yapıyoruz siz elektriğin kablolara geldiğini yazınca o şekil yorum yaptık haliyle..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri