ikinci el hobi cnc malzemeleri almak satmak değişmek isteyenler buraya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

srkn43

Üye
arkadaşlar elimizde kullanmadığımız malzemeleri burada paylaşarak malzeme sıkıntısı çeken arkadaşlara (benim gibi)yardımcı.step motor sürücü kartı lineer ray ve rulmanlar kaplinler uç lar kısacası bir cnc yapımında gerekli olan herşey burada buluşarak takas alım satım yapabiliriz.

ilk paylaşımı ben yapayım.elimde fotokopi makinasından çıkma mini step motorlar mevcut biri nema 17 0.5 nm diğerleri küçük bozuk para kadar.

çok iyi düşünmüşsün Serkan,ben forum yöneticilerine 2. el ilan bölümü neden yok diye yazmıştım aylar önce ,varmış ama kaldırmışlar.2.elin önemini bazı arkadaşlar saçma bulabilir ama kendini geliştirmek isteyen,durumu sıfır ürün almaya müsait olmayan ve 2.el uygun parçalarla çok güzel işler çıkartabilecek arkadaşlar olduğunu biliyorum.Bende elimde fazla olan parçaların özelliklerini burdan yazarım.

çok iyi düşünmüşsün Serkan,ben forum yöneticilerine 2. el ilan bölümü neden yok diye yazmıştım aylar önce ,varmış ama kaldırmışlar.2.elin önemini bazı arkadaşlar saçma bulabilir ama kendini geliştirmek isteyen,durumu sıfır ürün almaya müsait olmayan ve 2.el uygun parçalarla çok güzel işler çıkartabilecek arkadaşlar olduğunu biliyorum.Bende elimde fazla olan parçaların özelliklerini burdan yazarım.
Ewet doğru söylüyorsun.mesela ben ilk cnc mi çıkma ucuz motorlar ile ve çekmece rayları ile yaptım bütçem yetersizdi.bu cnc bana çok şey öğretti deneme yanılma yöntemiyle.şimdi ise profesyonel bir cnc planlıyorum .elşmdeki motorları satacağım yüksek torklu motorlar kullanacağım .ne demişler emeklemeden yürünmez.

Elimde Fazladan bulunan malzemeler.Yeni başlayan veya ihtiyacı olanlara yarar düşüncesiyle resmi ekledim.
hemen hemen aldığım fiyatlardır.isteyen olursa özel mesajdan bana ulaşabilir.

ikinci resimdeki motorların torku ve amperi nedir

MAE HY200 2240 0240 AC04 Torkunu bulamadım 2.1 diyenler var 2.4 amper 10cm uzunluğu var.

2 numaradaki motorlar sağlam çalışır durumdamı?

Evet hepsi çalışır durumda

Bu motor sıfır daha voltaj verilmedi.
Holding Torque:425 Oz-inType:HybridBrand Name:RKPhase:2Current / Phase:3AStep Angle(degrees):1.8Model Number:23HS2430Name:NEMA23 stepper motorSize:57x57x112mmLead wire:4pcsHolding torque:280NcmCurrent:3A/PhasePhase:2Shaft:Dual

Fiyat:130 TL
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri