iec eletrik sembolleri (otomasyon)

paylaşım faydalımı?

• evet, teşekkür ederim.

Oy: 8 88.9%
  • hayır, bunları zaten biliyordum.

Oy: 1 11.1%
  • hayır, bu paylaşım sitede mevcut.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9
Merhaba arkadaşlar sitede pek çok sembol dosyası paylaşılmış, bu paylaşımlarından dolayı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Fakat içerik olarak çoğu kısıtlı bu yüzden geç de olsa keşfetmiş olduğum, bu konuda faydalı bir siteyi sizinle paylaşmak istiyorum.
https://symbols.radicasoftware.com/stencil/IEC.html

Aşağıda göstermiş olduğum üç sembolün farkını anlamanıza yardımcı olacaktır. Herkese iyi çalışmalar..

upload_2016-3-4_10-50-46.png

upload_2016-3-4_10-51-29.png

upload_2016-3-4_10-52-33.png

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hocam o konu hakkında ben yardımcı olamayacağım, bilen arkadaşlar varsa paylaşacaklarını umuyorum. Ben eplan kullanıyorum, onda bu kütüphaneler hazır geliyor. Bana bu sitenin faydası şöyle oluyor eplanda sembollerin açıklamaları yetersiz kaldığında bakıyorum.

Hocam o konu hakkında ben yardımcı olamayacağım, bilen arkadaşlar varsa paylaşacaklarını umuyorum. Ben eplan kullanıyorum, onda bu kütüphaneler hazır geliyor. Bana bu sitenin faydası şöyle oluyor eplanda sembollerin açıklamaları yetersiz kaldığında bakıyorum.
Eplan ı hep denemek istemişimdir fakat düzgün bir site bulamadım sizdekini bana yollayabilir misiniz acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri