Işıldak Aküsü Kurtarılabilir mi?

E39M5

Üye
2-3 senedir kullandığım ve çok memnun olduğum ışıldağım artık sadece şarjdayken çalışmaya başladı. Akünün öldüğünü düşünüyorum. Söküp deliklerden içine saf su ekledim 4 5 saat şarjda beklettim ama bir şey değişmedi. Karbonat eklemekten falan bahsedilmiş bazı yerlerde önerir misiniz? Ya da kurtarmak için başka yollar var mı? Eğer yoksa akü olarak ne önerirsiniz? Ürünün içi bu şekilde.
Screenshot_20200323-113622_Gallery.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bence fener ,led ise çıkma laptop pili ile (18650) değiştir daha iyi.
powerbank derken şarj sıkıntısı olmasın diye, 18650 tamam ama 5 volt devresi şarj devresi uğraşmasın diyedir, sayın ustam. eğer elinden geliyorsa neden olmasın ki. benim ışıldaklara çıkma 18650 koydum, şarj olayını da arızalı powerbanktan söküp taktım. şimdi sıkıntısız çalışıyor

Teşekkürler cevaplar için. 50 liralık sipariş verdim.

Bu tür çin işi ışıldakların genel sorunu şarj devresinin düzgün olmamasıdır.

Üzerinde trafo bile bulunmamaktadır. Amaç satın alındıktan sonra 5 - 10 döngü çalışsın yeter.

Bu nedenle bu tür ışıldaklar markalı alınmaz ise sonuc bu.

Modifiye edilemezmi edilir ama elektronikten biraz anlamak gerekli.

Kolay gelsin

Son düzenleme:
Bu tur çin isi isildaklarin genel sorunu sqej devresinin duzgun olmamasidir.

Uzerinde trafo bile bulunmamaktadir. Amac satin alindiktan sonra 5 - 10 dongu calissin yeter.

Bu nedenle bu tur isildaklar markali alinmaz ise sonuc bu.

Modifiye edilemezmi edilir ama elektronikten biraz anlamak gerekli.

Kolay gelsin
Sqej şarj mi olacakdı serkan?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri