işçilik fiyatları

normalde tesisat işi yapmıyorum ama esnaf bir komşum tadilat yaptı ve elektrik işini yapmamı istedi, 10 tane çiftli fluoresan armatür eskileri sökülüp yenileri takıldı, eski sökülenler alt kata takılddı, arızalı olanları elden geçirdim, vitrine 6 tane büyük spot deliği açtım ve lambalarını monte ettim, panodan alt kata elektrik hattı çektim , eski hattı ayırdım sigorta panosunu iptal ettim, bütün malzemeleri kendi arabamla gidip aldım malzeme ücretlerini kendisi ödedi. Bunların yanında bir kaç ufak tefek iş daha çıkardı sonradan.. yabancı olmadığı için hepsine 200 ytl aldım adam burun kıvırdı ! bazen meslekten soğuyorum bu yüzden

normalde tesisat işi yapmıyorum ama esnaf bir komşum tadilat yaptı ve elektrik işini yapmamı istedi, 10 tane çiftli fluoresan armatür eskileri sökülüp yenileri takıldı, eski sökülenler alt kata takılddı, arızalı olanları elden geçirdim, vitrine 6 tane büyük spot deliği açtım ve lambalarını monte ettim, panodan alt kata elektrik hattı çektim , eski hattı ayırdım sigorta panosunu iptal ettim, bütün malzemeleri kendi arabamla gidip aldım malzeme ücretlerini kendisi ödedi. Bunların yanında bir kaç ufak tefek iş daha çıkardı sonradan.. yabancı olmadığı için hepsine 200 ytl aldım adam burun kıvırdı ! bazen meslekten soğuyorum bu yüzden

Burnunu kırsaydın dicem ama :)(birdaha başkasına kıvıramasın) tanıdıkmış:)

Avrupadaki gibi bir standart getirilmeden, bu meslek hakettiği parayı kazanamayacak...

Bizlerde hem söylenip, hem ucuza çalışmaya devam etmek zorunda kalacağız...

Kaderimiz Türkiye'de elektrikçi olmakmış...

Biz eşek olduktan sonra semer vuran çok olur. Acaba neden diğer meslekler değilde Elektrikçiler açaba....?

Avrupadaki gibi bir standart getirilmeden, bu meslek hakettiği parayı kazanamayacak...

Bizlerde hem söylenip, hem ucuza çalışmaya devam etmek zorunda kalacağız...

Kaderimiz Türkiye'de elektrikçi olmakmış...

Kaderimiz türkiyede elektrikçi olmakmış... (güzel) Avrupadaki elektrikçilerin hangi şartlarda çalıştıklarını duydukça kahrediyorum ya.

valla arkadaşlar hepiniz haklısınız.ama burda bir şey olarak kendi hak ettiğimiz parayı kendimiz düşürüyoruz.nedeni işi alacam diye başkasının verdiiği fiysatın altına iniliyor. buda kimseye para kazandırmıyor.kendim kaç kere şahit oldum firma ismi vermiyim adam kocaman pano yapmış plc kontrollü malzemesi hesaplarıma göre 11000 tl tutuyor ve panıyu işçilik dahil 12000 liraya yapmış vermiş makinacıya hemde panoyu yaparken tam 3 kişi çalıştırıyor ve yapım süresi bir hafta nasıl bir mantık anlamıyorum. para kazanmak gibi bir niyeti yok bunların ve piyasayı allak pullak ettiler. arkadaşlar sizden ricam piyasayı bozmuyalım müşteri daha mı ucuz istiyor gitsin kime yaptırıyorsa yaptırsın

valla arkadaşlar hepiniz haklısınız.ama burda bir şey olarak kendi hak ettiğimiz parayı kendimiz düşürüyoruz.nedeni işi alacam diye başkasının verdiiği fiysatın altına iniliyor. buda kimseye para kazandırmıyor.kendim kaç kere şahit oldum firma ismi vermiyim adam kocaman pano yapmış plc kontrollü malzemesi hesaplarıma göre 11000 tl tutuyor ve panıyu işçilik dahil 12000 liraya yapmış vermiş makinacıya hemde panoyu yaparken tam 3 kişi çalıştırıyor ve yapım süresi bir hafta nasıl bir mantık anlamıyorum. para kazanmak gibi bir niyeti yok bunların ve piyasayı allak pullak ettiler. arkadaşlar sizden ricam piyasayı bozmuyalım müşteri daha mı ucuz istiyor gitsin kime yaptırıyorsa yaptırsın

Aynen ben kendi fiyatımı veriyorum kesinlikle düşmem pazarlık yapmam. Ama çoğu kezde yüksek olmasına rağmen bize dönüyorlar.(teklifi biraz açıklamalı ballandırmalı:)) (11000 TL malzemesi tutan bi panoyu asla 16000 den aşağıya yapmam duruma ve firmaya göre veya yapacağı işe göre 20000 olabilir.)

şuan piyasada öğle malzemeler varki.11000 tl oloan malzemeyi 8000-9000 bile alabilirsin.ben siemens sigortayı 1,5 liraya alan duydum.benim toptancıdan 4,5-5 tl aldığım sigortayı adam 1,5 liraya alıyorum.diyor.bu sigorta a serisi dedi bana ben hiçduymadım.belkide çakma çin malı ama müşteri üstünde siemens yazısını görünce kaliteli ve ucuz sanıp alıyor.hatta sen gerçek fiyatını söyleyince :(bunu beni kazıklamak istiyor) diye düşünüyor.birde ha siemens ha şems ne olmuşcular var.evinde çoluk çocuk bakanlar bazen para kazanayım diye ucuza iş yapmak zorunda kalmıyor değil.
bende bazen elektrikçi olduğuma bin pişman oluyorum.hele hele kullanılan malzemeyi ve yapılan işçiliği görünce insanlar 3 tane vidayı sıkamıyor piyasada elektrikciyim diye iş yapıyor.yaptıkları işin aynısını ben yapsam 3 gün gitmez ya yanar yada patlar ama adamların yaptığı işler yeri geliyor aylarca çalışıyor.

arkadaşlar şikayet etmeyelim.pıyasayı bu duruma bizler getirdik...........ben pek fıyat kırmam.kırdığım dönemler zararını çok gördüm.......ama yinede mücadeleye devam.

sayın c.berkan bende serbest olarak konut elektrik işleri yapıyorum ist için ortalama fiyat verirsem(extralar hariç)bir daire 2+1 için en makul fiyat sadece işcilik 600 lira civarıdır malzemeli olarak sorarsan diyelimkı müşteri 5 liraya alıyo sen malzemecınden 4 liraya alıyorsun muşterıye 4.5 lira fiyat verırsen hem sen kazanırsın hem müşterın ona gore hesabını yaparsın uyarsa fiyatını veırısın.diğer işler hakkında işin ne oldugunu hakkında bilgi verirsen yardımcı olmaya calışırım.kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,361
Kullanıcılar
450,232
Son üye
burak.s

Yeni konular

Geri